reklamı kapat

POPÜLER

Google Hangouts’ta önemli yenilik

Google’ın popüler görüntülü konuşma servisi Google Hangouts‘taki revizyon çalışması düşük internet hızına sahip kullanıcıları fazlasıyla sevindirecek. Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre artık düşük bant genişliğinde dahi kesintisiz iletişim kurabilmek mümkün.

Sosyal ağların son üyesi Google Plus ile görücüye çıkan ve diğer platformlara da entegre edilmesiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Google Hangouts, ortak ekranda tele konferans şeklinde görüntülü ve sesli bağlantı kurulmasını sağlıyor.

Firma yetkililerince yapılan son açıklama ise özellikle internet hızı düşük olan, problem yaşayan kişilerin işine yarayacak. Zira artık konuşma sırasında ayrı ayrı ses ve video kalitelerinde oynama yapılabilecek. Örneğin ses kalitesini düşürerek görüntünün daha sağlıklı olmasını sağlayabilir ya da görüntüyü tamamen kapatarak sadece sesli iletişim gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle bağlantısında sıkıntı yaşayanların istedikleri her an Google Hangouts’a ulaşmasını hedefleyen firma daha fazla kullanıcıya hitap etmek istiyor.