reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

Apple, kaybolan veya çalınan AirPods’larla ilgili önemli bir adım atıyor

Bul uygulaması, Apple cihazlarını takip etmeye imkan tanıyan bir uygulama olarak uzun zamandır kullanılıyor. iPhone, iPad ve Mac cihazlarına destek veren uygulama AirPods Pro ve AirPods Max‘e ise ne yazik ki destek vermiyordu.

Yeni elde edilen bilgilere göre iOS 15‘in yeni beta güncellemesinde konuyla ilgili bir kod dizilimi keşfedildi. Kullanıcıların AirTag’e ihtiyaç duymadan da AirPods Pro ve AirPods Max cihazlarını uygulama üzerinden bulabileceği belirtiliyor. Sistem, iPhone’ları ve iPad’leri bulmak için de kullanılan Bluetooth teknolojisine işaret ediyor. Kablosuz kulaklıkların iOS cihazlarına bağlı olmasa bile harita üzerinden kullanıcılara sunulacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods modelleri için geliştirilen takip özelliği ne zaman gelecek?

Çalınan bir kablosuz kulaklığı başka biri kullanılmaya devam etse bile kulaklığın yerinin harita üzerinden kullanıcılara gösterileceği de dile getiriliyor. Bu sistemin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi içi kullanıcıların AirPods kulaklıklarıyla Apple kimliklerini eşleştirmeleri ise yeterli. Apple’ın şu anda bu özelliği test ettiği ve çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda bu özelliğin yakında kullanıcılara sunulacağını söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın