reklamı kapat

POPÜLER

iOS 15.2.1

AirPods Pro ve AirPods Max için “Bul” desteği kullanıma sunuldu

Apple, kısa süre önce AirPods Pro ve AirPods Max için Bul desteğini kullanıma sundu. İşte konuda bilinmesi gereken tüm detaylar;

iOS 15 işletim sistemiyle geleceği duyurulan ancak çıkışa yetişmeyen bir özellik, bugün itibarıyla Apple AirPods Pro ve AirPods Max kullanıcıları için aktif edildi. Bu özellik  tam olarak AirPods için Bul ağı desteğiydi. Apple bunu kendisi şöyle açıkladı:

“Bul ağını kullanarak kayıp AirPods Pro veya AirPods Max’inizin yaklaşık konumunu öğrenebiliyorsunuz. Bu sayede Bluetooth kapsama alanına giriyorsunuz ve bir ses çalarak kulaklığınızın yerini bulabiliyorsunuz.”

Bu özellik AirPods’lara 4A400 kodlu yazılım güncellemesi ile geliyor ve bu güncelleme otomatik olarak bağlı cihazlar üzerinden yapılıyor.

AirPods Pro ve AirPods Max özelliği sevindirirken, iOS 15 için ileride başka özellikler de gelecek

iOS 15’in WWDC’de tanıtılan her özelliği yukarıda da dediğimiz gibi hemen kullanıma çıkamadı, SharePlay özelliği iOS 15’in çıkışına yetişmedi. Söylendiği kadarıyla bu özellik herkes için daha sonra aktif edilecek. Burada ne tarz bir sorun yaşanıyor halen bilinmiyor ancak Apple biraz daha zaman istiyor.

SharePlay özelliğiyle Face Time görüşmelerine ortak dinleme / izleme için video ile müzik eklenebiliyor. Aynı zamanda arkadaşlar ile ana ekran da paylaşılabiliyor.

Arkadaşlar ile ortak video izleme özelliği kişilerin görüntüleriyle beraber yapılıyor ve örneğin bir video açıkken mesajlaşmaya devam edilebiliyor. Süreçte tüm içerikler senkronize olarak çalışıyor.

Burada SharePlay API ile üçüncü parti desteği de bulunuyor. Süreçte Twitch ile TikTok desteği dahi yer alıyor. Bu sayede bir Twitch yayını Face Time üzerinden arkadaşlar ile ortak olarak izlenebilecek.

iOS 15’e geçiş yapabilen iPhone modelleri ise bilmeyenler için tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın