reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14

iOS 14 için yapılan sürpriz sızıntıyla ortaya çıkan yeni değişiklik [Video]

Teknoloji devi Apple son günlerdeki ikinci iOS 14 haberi ile gündemde bulunuyor. Bu sefer sürümden bir video yayımlanmış durumda.

Haziran ayında yapılacak WWDC 2020 kapsamında tanıtılacak ve 2020 sonunda kullanıma çıkacak iOS 14, çok erken şekilde yeni bilgiler almaya devam ediyor. Bu sefer sürüm için sızan bir video karşımızda bulunuyor. Yukarıda izleyebileceğiniz bu video içerisinde iOS 14’ün iPad benzeri “Uygulama Değiştirici” sayfası karşımıza çıkıyor. Görebileceğiniz üzere bu yeni yapıda uygulamalar iOS 13 yüklü iPhone’larda olduğu gibi yan yana değil, iPad’lerdeki gibi dağınık olarak sıralanıyor. Bunun mühendislik sürümünde değiştirilebilir şekilde tasarlandığı aktarılırken, bu açıdan kişilere iOS 14 ile Uygulama Değiştirici açısından bir seçenek sunulabileceği düşünülüyor. Yani kişilerin istenirse eski yapıyı kullanmaya devam edebileceği tahmin ediliyor. iOS 14’le alakalı başka sızıntıların da çok yakında geleceği aktarılıyor. Şirket içi sürümden birçok yeni bilginin elde edildiği aktarılıyor.

iOS 14

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 ile Apple önemli bir değişiklik yapacak

Mark Gurman’ın haberine göre Apple, iOS 14 ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Yani kişiler örneğin Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. Şu an kendi uygulamalarını yerleşik olarak ayarlayan ve rakipleri birçok güzel imkandan mahrum bırakan firma, bunu iOS 14‘le değiştirecek gibi görünüyor. iOS ve iPadOS’ta “adaletsiz” davranıyor diye uzun zamandır ciddi eleştiriler alan Apple, sızan adımıyla bu taraftaki birçok şikayeti ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefonunu görmüş müydünüz?