reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II
Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II

Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II ortaya çıktı; işte detaylar

Sony’nin yeni akıllı telefonları Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II ortaya çıktı. Çok yakında tanıtılacak telefonlara gelin yakından bakalım.

Güncelleme: Telefonlar resmen tanıtıldı. Tüm detaylar için buraya tıklayın.

Akıllı telefon tarafının resmi olarak Türkiye’de olmayan isimlerinden Sony, pazarda geri planda kalmasına rağmen yeni modeller geliştirmeyi sürdürüyor. Burada karşımıza çıkan son telefonlar ise isim tercihleriyle şaşırtan Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II oluyor. Bir amiral gemisi olan Xperia 1 II, firmanın alıştığımız tasarım çizgisini kullanıyor. Bir çentiği olmayan uzun yapılı telefon, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor gibi görünüyor. Kavisli değil düz bir tasarımı benimseyen ve üst çerçevesi biraz kalın olan telefon, sızan tabloya göre gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve 8 GB RAM‘dan alıyor. 256 GB dahili depolaması olan Xperia 1 II, önünde 8 megapiksel kamera taşıyor. Arkada ise dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. Burada 12 megapiksel 16 mm 1/2,6 inç + 12 megapiksel 24 mm 1/1,7 inç + 12 megapiksel 70 mm 1/3,4 inç zoom lens + 3D ToF bir araya geliyor.

ZEISS imzalı kamera sistemi optik görüntü sabitleme yetenekli ve çok iyi otomatik netleme performansıyla yolda bulunuyor. Ekranı 6,5 inç 21:9 4K HDR OLED olan telefon, söylendiği kadarıyla 90 Hz değil ancak özel bir teknikle benzer bir akıcılık sunabiliyor. 4.000 mAh pili olan ve suya karşı dayanıklı olan amiral gemisi telefonda, sevindirici şekilde 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. İki farklı renk seçeneği olan 5G destekli telefonda, çok gelişmiş ses teknolojileri de bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Xperia 1 II ve Xperia 10 II

Sony Xperia 1 II çok dikkat çekecek gibi görünmüyor. Peki Sony Xperia 10 II neler sunuyor?

Xperia 1 II ile benzer bir tasarıma sahip olan ancak parmak izi sensörünü yanda taşıyan Sony Xperia 10 II, bir amiral gemisi değil ortaya seviyede yer alıyor. 6 inç 21:9 FHD+ OLED ekrana sahip modele gücünü Snapdragon 665 işlemci ve 4 GB RAM veriyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefonun önünde 8 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise üçlü kurulum var. Burada 26 mm 12 megapiksel + 52 mm 8 megapiksel + 16 mm 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. 3.600 mAh pili bulunan 4G‘li telefon, iki farklı renk seçeneğine sahip. 3,5 mm kulaklık girişi bulunan Xperia 10 II, suya karşı da dayanıklı.

Fiyatları henüz belli olmayan iki telefonun da 24 Şubat tarihinde lanse edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın kısa süre önce gelen son modeli