reklamı kapat

POPÜLER

Friends

Friends özel bölümüyle ilgili bilmeniz gereken her şey

25. yılını kutlayan Friends, özel bir bölümle hayranlarla buluşmaya hazırlanıyor. Resmileşen bu özel bölümün çekilme amacından bütçesine kadar detaylara bir bakalım.

Televizyon tarihine damgasını vuran diziler dediğimizde akla gelen ilk isimlerden biri de Friends olur diye düşünüyoruz. 2004’te macerasını noktalayan fenomen dizi şimdi 25. yılını kutlamak için 6 başrol oyuncusunu tekrar bir araya getireceğini müjdeledi. Bu özel bölümde Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer eski günleri anmaya hazırlanıyor. Ancak bu özel bölüm beklediğinizden biraz farklı olabilir. Çünkü bu bölüm belli bir senaryo üzerine gitmeyecek. Senaryosuz çekilecek bölümde oyuncuların yanı sıra dizinin yaratıcıları David Crane ve Marta Kauffman da yer alacak. Yani karşımızda “Yıllar sonra bakın onlara ne oldu?” bölümünden ziyade, oyuncuların dizi üzerine konuşacağı bir program yer alacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Friends özel bölümü neden çekiliyor?

Bunca yıldır hayranların tekrar tekrar izlediği bölümlerin üzerine gelmeye hazırlanan bu özel bölümün çok net bir amacı var. O da HBO’nun Netflix rakibi olmayı amaçladığı çevrim içi yayın servisi HBO Max’ın reklamını yapmak. HBO Max’ın kapsamıyla ilgili servis ilk duyurulduğunda detaylı bir yazı yazmıştık. Buradan ulaşabilirsiniz.

Özel bölüm HBO Max’la aynı zamanda Mayıs 2020‘de izleyicilerle buluşacak. Çekimi ise elbette tüm serinin geçildiği Studio 24’te yapılacak. HBO Max için daha iyi bir reklam düşünemiyoruz. Aynı zamanda dizinin tüm sezonlarının da HBO Max’a özel olarak yayınlanacağını kaydedelim.

Peki bütçe? Gelin biraz da onu konuşalım. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl firma, dizinin yayın haklarını satın almak için 425 milyon dolardan fazlasını gözden çıkarmıştı. Amerika’daki yayın hakları Netflix’te olan Friends, HBO Max çatısı altına geçmişti. Bu özel bölüm için harcanan para da dikkat çekici. THR‘ın kaynaklarına göre özel Friends bölümü için her bir oyuncu 2,5 – 3 milyon dolar arası bir ücret almış. HBO’nun bu ciddi yatırımının çevrim içi platformuna nasıl döneceği merak konusu.

İlginizi çekebilir

Westworld 3. sezon fragmanı adeta yeni bir dizi