reklamı kapat

POPÜLER

Light 9 kameralı akıllı telefon

Light’ın tam “9 arka kameralı” akıllı telefonu nasıl görünecek?

Geçtiğimiz günlerde sizlere Light firmasının tam 9 arka kameralı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını paylaşmıştık. Peki bu kamera sistemi telefonda nasıl konumlandırılacak? İşte bunun için hazırlanmış ilk prototip.

16 kameralı “Light 16” fotoğraf makinesiyle sektöre iddialı bir giriş yapan Light, daha önce de söylediğimiz üzere bu modelle beklenen başarıya ulaşamamıştı. Şimdi gözünü akıllı telefon dünyasına diken firma, arkasında tam 9 adet kameranın yer aldığı bir telefon geliştiriyor. Bu yıl içerisinde satışa çıkması beklenen modelin, arkasını gösteren ilk görsel de karşımızda. Aşağıdaki fotoğrafta hazırlanan prototip versiyonlardan bir tanesi karşımıza çıkıyor. Firmanın 9 farklı kamerayı çember şeklinde konumlandırdığı görülüyor. Telefonun arka üst bölümünü Google’ın Pixel 2 modelleri gibi ayıran firma, görebileceğiniz üzere herhangi bir kamera çıkıntısı kullanmıyor. Bu da telefonun çok rahat şekilde taşınabileceği ve kullanılabileceği anlamına geliyor. Birden fazla prototipi geliştirilen modelin, 9 kamera ile tam 64 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebileceği belirtiliyor. Bu oldukça yüksek çözünürlüğe çekilen farklı fotoğrafların birleştirilmesiyle çıkılacağı söylenirken, modelde 5 kat optik yakınlaştırmanın da olacağı gelen bilgiler arasında.

Light 9 kameralı akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Light’ın ilk akıllı telefonu hiç ucuz olmayacak

Halen model hakkında tam bir fiyat verilmiyor ancak oldukça pahalı olacağı biliniyor. Kamerasını 2 bin dolar seviyesinde satan firma, akıllı telefonun 1.200 dolar bandından başlatabilir deniyor. Bu da cihazın çok kısıtlı bir kitleye hitap edeceği anlamına geliyor.

İlgili Video

L16 fotoğraf makinesinin tanıtım videosu