reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9

Beş arka kameralı Nokia 9’dan sevindiren ekran detayı

HMD Global, beş arka kameralı Nokia 9 ile zaman zaman gündeme geliyor. Bugün yapılan bir sızıntı ise model için sevindirici bir detay veriyor.

Nokia 9‘un en çok dikkat çeken yanı elbette kamera sistemi. Arkasında beşli bir kamera kurulumu taşıyacak telefon, Zeiss imzalı bu kameralar ile büyük merak uyandırıyor. Henüz tam olarak göremediğimiz telefon, bugün ön paneliyle sızdırıldı. Bu panel ilk olarak sevindirici bir detay veriyor. Çünkü modelde bir ekran çentiği yer almıyor. Bu tercihi çok beğenilecek firma, oldukça ince çerçeveli bir model üzerinde çalışıyor. Ön yüzünde bir adet kameranın yer alacağı görülen telefon, toplam altı kamera ile çıtayı kesinlikle yükseltiyor. 18:9 bir ekran ile geleceği belirtilen modelin, teknik detayları ise henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak A1 Plus kod adıyla geliştirilen Nokia 9’un gücünü Snapdragon 845‘ten alacağına söyleniyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip olacak telefonun, Android 9.0 Pie geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Nokia 9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 çok merak ediliyor

Kamera konusunda geçmişinde büyük işler olan Nokia markası, bu konuda eski şaşlı günlerine Nokia 9 ile dönecek gibi görünüyor. 2018 bitmeden resmi olarak lanse edilmesi beklenen telefon, gerçekten merak ediliyor. Beş kameralı bir akıllı telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlginizi Çekebilir

Bu da Nokia 8’in tanıtım videosu