reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView hakkında heyecan veren detay

11 Ocak 2019

Hakkında bir çok detayı bildiğimiz gelişmiş akıllı telefon Nokia 9 PureView, kamera konusunda heyecanlandıran bir haberle daha gündemde.

Arkasında ZEISS imzalı beşli kamera sistemi yer alan Nokia 9 PureView, bu açıdan sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Sunacağı fotoğraf kalitesi çok merak edilen akıllı telefonun kamerası üzerinde, ZEISS’a ek olarak Light firması da çalışıyor. Hazırladığı 16 farklı lense sahip L16 kamera modeliyle hatırlanan firma, söylendiği kadarıyla telefonun beşli kamera modülü için özel bir teknoloji geliştiriyor. Bilişimsel Fotoğrafçılık ile donanımı birleştirecek bu teknoloji, tüm kameralar ile aynı anda fotoğraf çekilmesine dayanıyor. Firma burada 5, 10 hatta 50 fotoğrafın bir araya getirilebileceğini belirtiyor. Bu sayede normalden 10 kat daha fazla ışık yakalayabildiği belirtilen model, bu sayede düşük ışıkta inanılmaz temiz sonuçlar ortaya koyabilecek izlenimi yaratıyor. Bu da gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView teknik olarak şu detaylarla geliyor

5,9 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan telefon, gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği telefon, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. Üst düzey akıllı telefon kablosuz şarj desteğine de unutmuyor. Tam 4.150 mAh pilinin olacağı gelen bilgiler arasında yer alan model, son dönemde oldukça çok merak ediliyor. Telefonun Avrupa’da yaklaşık olarak 750 – 800 euro bandında raflardaki yerini alacağı söyleniyor.

İlgili Video