reklamı kapat

POPÜLER

2018 Apple iPad

Apple Pencil desteğiyle yeni uygun fiyatlı 9,7 inç iPad [Video]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce başlayan eğitimi odaklı etkinliği kapsamında beklenen yeni iPad modelini görücüye çıkarttı. İşte cihaz hakkındaki detaylar;

Şirketin duyurduğu yeni iPad, şirketin şimdiye kadar sattığı en ucuz tablet modeli olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Direkt olarak eğitim dünyası hedeflenerek hazırlanan ürün, 9,7 inç Retina Display ekran ile karşımıza çıkıyor. Gücünü A10 Fusion işlemciden alan tablet, Touch ID parmak izi okuma sistemine sahip. Doğal olarak Face ID teknolojisini barındırmaya ürün, önünde HD Facetime, arkasında ise 8 megapiksel bir kamera taşıyor. 10 saatten fazla pil süresi sunabildiği söylenen tablet, önemli bir detay olarak Apple Pencil desteğini beraberinde getiriyor. Daha önce iPad Pro modelleriyle kullanılabilen kalem, bu yeni iPad modeliyle de aktif olarak çalışıyor. Böylece öğrenciler ya da yaratıcı kişiler daha ucuza hassas stylus deneyimi yaşayabiliyor. LTE / GPS destekleri unutulmayan yeni model, tasarımsal olarak yeni bir çizgi kullanmıyor. Şirket ayıca bu model ile beraber iWork paketine ( Pages, Numbers ve Keynote) de Pencil desteği getiriyor. Bu da geç kalınmış güzel bir adım olarak görünüyor. Hepsine ek olarak artık öğrencilere ücretsiz olarak 200 GB iCloud bulut depolama alanı veriliyor. Bu da 5 GB’dan sonra inanılmaz bir artış anlamına geliyor. Tabletin dahili depolama kapasitesi ise 32 GB’dan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPad

Apple yeni iPad ile büyük düşünüyor

iOS için yapılmış 200 binden fazla eğitim odaklı uygulamanın olduğu belirten Apple, bu alana büyük önem veriyor. Okullara 299 dolara satılacağı söylenen tabletin, son tüketiciye ulaşacağı fiyat ise 329 dolar olarak açıklanıyor. Apple Pencil modelinin ise öğrencilere 99 dolar yerine 89 dolara satılacağı belirtiliyor. Tabletin Türkiye fiyatı ise 32 GB için 1.699 TL, 128 GB için 2.149 TL seviyesinde.

Video