reklamı kapat

POPÜLER

Karbon banyosu vakti; Singer’in listeye eklediği en yeni Porsche 911 şaheseriyle tanışın

Amerika’da düzenlenecek olan Pebble Beach etkinliğinde sahne alacağı duyurulan Singer imzalı yeni Porsche 911 projesi, öncekileri aratmayacak nitelikte.

Porsche 911 denildiği zaman herkes kafasında farklı bir favori jenerasyon canlanabilir. İşin içerisine modifikasyon ve restorasyon girdiğinde ise listenin üst sırasına yazacağımız ilk isimlerden birisi Singer‘den başkası değil. Geçtiğimiz ay içerisinde düzenlenen Goodwood Hız Festivali’nin önemli katılımcılarından birisi olan marka, 26 Ağustos’ta kapılarını açacak olan Pebble Beach’in de gözdeleri arasına girecek gibi görünüyor. Formula 1 deneyimine sahip Williams Advanced Engineering ile gerçekleştirdiği ortaklıktan yepyeni bir 911 projesi ortaya çıkartan Singer, aracın detaylı fotoğraflarını resmi kaynakları üzerinden paylaşmayı ihmal etmedi. Dışarıda sade ve klasik hatların korunduğu projenin içerisinde ise bir o kadar zengin değişimlere yer veriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sınırlı adet üretilecek.

Porsche’nin ikonik hava soğutmalı 4.0 litrelik altı silindirli makinesinin 500 beygirlik güç değeriyle yer aldığı projedenin şanzıman ayağında 6 ileri manuel ünite yer alıyor. Aracın içerisine girdiğimiz zaman karşımıza karbon, deri ve metal parçaların inanılmaz bir birlikteliği çıkıyor. Recaro imzalı koltuklardan başlayan bu enfes değişimler Momo‘nun yarış direksiyonuyla devam etmekte. İçerisinde olduğu gibi altyapı ve gövdesinde de tamamen yeni bir mühendislik izleri taşıyan 911, bu değişimlerle birlikte aerodinamik olarak daha ileride. Toplamda 75 adet üretilmesi beklenen projenin 2 milyon doları bulan fiyattan alıcı bulması da masada görünen detaylar arasında. Biz ise şu anda detaylar arasında kaybolmakla meşgul olabiliriz.