reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Beklenen oldu; Samsung Galaxy Note 9’a büyük zam

Bir süredir beklenen kur değişimi sonrası fiyat artışı Samsung Galaxy Note 9‘u vurdu. Cihazın yeni fiyatı iPhone X’u bile solladı.

9 Ağustos’ta tanıtılan Samsung Galaxy Note 9 modelinin Türkiye fiyatı tanıtımının üstünden daha 1 ay geçmeden zamlandı. Döviz kurunda yaşanan artış sebebiyle bir süredir beklenen bu zam ise cihazın halihazırda çok yüksek olan çıkış fiyatını iyiden iyiye yukarı çekiyor. Pek çok kullanıcı için almanın “hayale” dönüştüğü cihazın eski fiyatı 128 GB’lık model için 6.500 TL, 512 GB’lık model içinse 7.500 TL idi. Yenilenen fiyatlar ise 128 GB ve 512 GB için sırasıyla 7.999 TL ve 9.299 TL oldu. Yenilenen fiyatlarla Galaxy Note 9, iPhone X’un fahiş fiyatlarının da üstüne çıkıyor. iPhone X, 64 GB’lık modeliyle 7.500 TL’ye satılıyor. iPhone X’un 256 GB’lık modeli içinse 8.600 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çare değişim kampanyası

Samsung’un resmi sitesinde cihazların değişim kampanyası ile satıldığını da hatırlatalım. Şimdilik yeni bir akıllı telefon almak için en mantıklı yol da bu değişim kampanyası gibi görünüyor. Samsung model cihazların yanı sıra Apple, Huawei, LG ve Sony cihazlar da değişim kampanyası ile kabul ediliyor. Samsung kendi sitesinde hangi modellerin ne kadar fiyatla geri alındığını da listelemiş. Listeye göre iPhone X modelinin 64 GB’ı 4.600 TL’ye sayılıyor. Galaxy S9+ modelinin 256 GB’ı da 3.750 TL’ye sayılarak geri alınıyor. Tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung’un bu zammından sonra gözler Apple, Huawei gibi diğer cihaz üreticilerine çevrildi. Yeni zamlar da önümüzdeki dönemlerde bu üreticiler tarafından işleme sokulabilir.

İlginizi çekebilir

Galaxy Note 9’un tasarım videosu