reklamı kapat

POPÜLER

Ev tipi asistan drone: Aire [Video]

Akıllı ev ekosisteminin merkezinde olan asistanlar, evle ilgili tüm kontrolü cebinize getiriyor. Ancak güvenlikten multimedyaya farklı cihazlar kullanmak yerine tek bir cihazla da bunu halledebilirsiniz.

Aevena’nın geliştirdiği, Kickstarter projesi Aire evin içinde uçmak üzere tasarlanmış bir robot. Ev tipi drone olarak da görebileceğiniz Aire, evin içinde otonom uçuş gerçekleştirebiliyor. Alexa entegreli olan robot aynı şekilde otomatik olarak iniş yapabiliyor. Engelleri fark ederek güvenli uçuş sağlayan Aire’yi telefonla da kontrol etmek mümkün oluyor.


Aire, Alexa desteği sayesinde akıllı asistan görevi görürken, kamerasıyla da aynı zamanda eviniz için bir güvenlik çözümüne dönüşüyor. Uzaktan telefonla bağlanabileceğiniz Aire ile evinizin dört bir yanında neler olup bittiğini gözlemlemeniz mümkün. HD fotoğraf ve 4K video yetenekleri olan Aire, IFTTT desteğine de sahip. Evdeki diğer akıllı eşyaları da sesli olarak Aire üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bunca özelliğin de getirdiği bazı kısıtlamalar sebebiyle ise Aire’nin çok kompakt bir cihaz olduğunu söylemek pek mümkün değil. Evde uçan büyük bir robot kuşkusuz ilginç bir deneyim sunacaktır. Aire Kickstarter’da kullanıcıların desteğini bekliyor. Uçan asistanın fiyatıysa 749 dolardan başlıyor. Aralık 2018 gibi kullanıcılara ulaştırılması bekleyen Aire’nin Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO