reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Astro

Amazon tanıttı; akıllı ev robotu Astro ve ilginç diğer tüm yeni ürünler

Dünyanın en büyük alışveriş firması Amazon, biliyorsunuz donanım tarafına büyük önem veriyor. Bu bağlamda firmadan birçok ürün geldi.

Amazon, dakikalar önce beklenen büyük etkinliğini yaptı ve karşımıza gerçekten çok sayıda donanım ürünü çıkardı. Bu yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de satılmayacak ürünler arasında bir robot da vardı.

Amazon tarafından etkinlikte gelen ilk ürün, Smart Thermostat isimli 60 dolarlık bir akıllı termostat oldu. Firma ayrıca 15.6 inç ekrana sahip akıllı ekran modeli Echo Show 15 ile de çok ses getirdi. Bu ürün bir akıllı fotoğraf çerçevesi gibi hazırlanmış ve 250 dolar fiyatı bulunuyor.

Etkinlikte Glow isimli 250 dolarlık çocuklara özel bir ürün de vardı. Bu projeksiyon temelli ürün konulduğu yüzeye çocuklara özel içerikler yansıtabiliyor. Tanıtılan ürünlerden birisi de Halo View oldu. 80 dolarlık akıllı bileklik / saat hibriti, ilk Halo üzerine kuruluyor ve eklenen ekranıyla fark yaratıyor.

Etkinlikte 250 dolarlık Ring Alarm Pro isimli bir toplu alarm sistemi tanıtan dev üretici, aynı zamanda 50 dolarlık Blink Video Doorbell isimli kameralı kapı zilini de görücüye çıkardı.

Etkinliğin en çok dikkat çekeni 999 dolarlık akıllı ev robotu Astro oldu. Şirin tasarımlı robot, kendi başına evi içerisinde gezebiliyor. Bünyesindeki uzayabilen kamera ile evden yokken evi görebilmenize ve evde uzaktan tur atabilmenize imkan tanıyan robot, tekerlekli Alexa olarak da nitelendiriliyor.

Bünyesi büyük sayılacak bir ekran yer alan Amazon Astro, bünyesinde video görüşmesi yapılmasına da imkan tanıyor. Ürün daha çok bir güvenlik robotu olarak görev yapıyor.

Etkinlikte Disney ile birlikte geliştirilen Hey Disney isimli Alexa merkezli bir dijital asistan ve buna uygun 25 dolarlık Mickey Mouse temalı Echo Show 5 tanıtan Amazon, daha önce tanıttığı 250 dolarlık ev içinde uçabilen drone temelli güvenlik kamerası için de davetiye temelli satışa başladıklarını duyurdu.

Amazon’dan etkinlik kapsamında bazı başka kamera odaklı ürünler de geldi ancak bunlar çok fazla öne çıkmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon, donanım ürünlerini Türkiye pazarına getirmekten kaçınıyor

Uzun zamandır Türkiye’de yer alan dev firma, çok basit ürünlerini dahi Türkiye pazarına getirmek istemiyor. Bunun arkasındaki neden ise tam olarak bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 13 ailesinin tanıtım videosu