reklamı kapat

POPÜLER

Amazon

Amazon’dan Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren güzel haber

Kısa bir süre önce Türkiye’deki faaliyetlerine start veren Amazon’dan Türkiye’deki kullanıcıları ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.Şirket, Türkiye’de hizmete sunulsa da mağaza zengin içerik sunamamış ve Amazon ürünleri ne yazık ki Türkiye’deki mağazada yer almamıştı. Şirket sesimizi duymuş olacak ki şirket, Türkiye’deki kullanıcıları mutlu edecek güzel bir gelişmeye imza attı. Şirket, Türkiye’deki sesli asistan hizmeti Alexa için Türkiye’de yazılımcı aramaya başladı. Amazon.jobs adresi üzerinden iş ilanı paylaşan şirket, Alexa servisi için Anadolu ve Avrupa yakasında yaşayan yazılımcılar arıyor. Şirketin Türkiye’de aradığı yazılımcıların makine öğrenme uzmanlarıyla birlikte çalışacağı ifade ediliyor. Şirketin Alexa servisi için Türkiye’de yazılımcı araması  Echo, Fire TV gibi ürünler) Türkiye’de de satışa sunulacağı anlamına geliyor. Şirketin Türkiye’de açtığı iş ilanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkçe dil destekli Amazon Echo ürünleri ne zaman satışa sunulacak?

Türkçe dil destekli Echo ürünlerinin ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Büyük bir ihtimalle Echo ürünlerinin 2019 yılında veya en geç 2020 yılında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Mağazaya iOS ve Android’li cihazlar için geliştirilen uygulama üzerinden de giriş yapılabileceğini belirtelim.

Amazon yeni ürünlerini kısa bir süre önce tanıtmıştı

Yeni tanıtılan ürünlerden ilk olarak Echo Dot‘un yenisi karşımıza çıkıyor. 50 dolar fiyatı bulunan ufak boyutlu akıllı hoparlör, dijital asistan Alexa üzerine kuruluyor. Eskiye oranla daha yüksek ses verebilen ürün, yenilenmiş tasarımıyla daha güzel görünüyor.

Bir diğer ürün 35 dolarlık Echo Input. Bu ürün istenilen her hoparlörü (eski modelleri bile) Alexa üzerinden akıllı hale getirebiliyor. Ekinliğin en çok dikkat çeken modellerinden birisi ise kuşkusuz Echo Sub. 130 dolarlık bu ürün, şık tasarımlı bir subwoofer. Echo serisi ürünlerin sesini iyileştirmek için tasarlanan ürün, çok güçlü bir seçenek oluşturuyor. Yine etkinlikte tanıtılan 150 dolarlık Echo Plus, silindirik gövdeli bir akıllı hoparlör.

İlginizi çekebilir

HomePod’un tanıtım videosu