reklamı kapat

POPÜLER

amazon

Amazon resmen Türkiye’de!

Uzun zamandır Türkiye’de merakla beklenen Amazon Türkiye nihayet açıldı. Türkiye’deki teknoloji tutkunları tarafından dört gözle beklenen dünyaca ünlü alışveriş sayfası Amazon, bundan böyle Türkiye’deki kullanıcılara da merhaba dedi.

Amazon.com.tr adresine giren kullanıcılar uzunca bir mesajla karşılaşıyor ve bundan böyle Amazon üzerinden alışveriş yapabiliyor. 19 Eylül tarihiyle hizmete giren Amazon Türkiye, Türkiye’ye gelişiyle ilgili şu mesajlara yer verdi:

“Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.”

Açılışa özel fırsatlar

Amazon.com.tr’ye giriş yaptığımızda Amazon Echo ve Kindle gibi Amazon’a ait ürünler ne yazık ki yer almıyor. Ana sayfa üzerinde açılışa özel fırsatlar yer alıyor. Toplamda 68 ürünü indirimle satın almak mümkün. Fırsatlar arasında elektrik süpürgeleri, televizyonlar, kitaplar ve daha bir çok ürün bulunuyor.

Hürriyet yazarı Jale Özgentürk Amazon Türkiye’nin gelişiyle ilgili kısa bir süre önce haber yayınlamış, biz de bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Şirketin Türkiye ile ABD arasında yaşanan krizden dolayı endişe duyduğunu belirten Özgentürk, Amazon’un Türkiye’deki test çalışmalarını devam ettiğini söylemişti. Özgentürk, sözlerine şöyle devam etmişti:

“Amazon’un bayram sonrasında satışlara başlaması beklenirken operasyonun bir süre daha ertelendiğini öğrendim. Aldığım bilgilere göre Amazon eylül sonu ya da ekim ayında start verecek. Nedenine gelince.. Uzun süredir teknolojik olarak hazırlıklarını tamamlayan Amazon ‘un endişesi bu kez farklı. ABD ile yaşanan kriz, iPhone’ların balyozlarla kırıldığı, Amerikan markalarına karşı toplumdaki tepkilerin arttığı bir dönemde Türkiye’ye girmenin doğru olmayacağı düşünülüyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Türkiye uygulaması da kullanımda

Amazon Türkiye’ye Amazon.com.tr haricinde iOS ve Android’li cihazlar için geliştirilen uygulama üzerinden giriş yapılabiliyor. Amazon uygulamasını haberin devamındaki bağlantı linkleri üzerinden indirebilirsiniz.

amazon

İlginizi çekebilir

HomePod’un tanıtım videosu

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 144.6 MB
  • Yükle App Store