reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Alexa Super Bowl reklam

Super Bowl için en komik reklam videosu Amazon’dan geldi [İzle]

NFL şampiyonunu belirlemek için American Football Conference şampiyonu ile National Football Conference şampiyonu arasında oynanacak olan Amerikan futbolu karşılaşması Super Bowl, her zaman reklamlar ile öne çıkıyor. Bu yıl hazırlanan reklamlar arasındaki en komik çalışma ise Amazon’dan geliyor.

Amazon‘un Super Bowl için hazırladığı video, dijital Asistan Alexa‘nın sesini kaybetmesi üzerine kuruluyor. Dünyanın en zengin insanı ve Amazon CEO’su Jeff Bezos’un da yer aldığı video, Alexa’nın yerini alan ünlü kişilerle çok eğlenceli bir hal alıyor. Reklamda sesini kaybeden Alexa yerine insanların sorularına şarkıcı Cardi B, ünlü şef Gordon Ramsey, oyuncular Rebel Wilson ile Anthony Hopkins cevap veriyor. Yani Alexa’nın sesi olan bu kişiler, bu cevapları elbette kendi tarzlarıyla veriyorlar. İnsanların bu cevaplara şaşırıp kaldığı güldüren reklam, orijinal Alexa’nın geri gelmesiyle son buluyor.

Amazon Alexa Super Bowl reklam

Son dönemde en çok konuşulan teknoloji: Amazon Alexa

Özellikle CES 2018 fuarına damgasını vuran Alexa, artık hemen her teknoloji içerisinde yer alıyor. Otomobiller içerisine dahi giren asistan, gelişmiş yapısıyla Apple Siri ile Google Assistant karşısında güçlü bir seçenek ortaya koyuyor. Haberin girişinde yer alan ilgili video, Super Bowl arasında ekranlara gelecek ve milyonlarca insan tarafından izlenecek.