reklamı kapat

POPÜLER

Amazon

Türkiye’ye de gelen Amazon’dan gövde gösterisi; akıllı özelliklere sahip teknoloji harikaları bir arada

Alışveriş devi Amazon, biraz önce sürpriz bir donanım etiketliği düzenledi. Bu etkinlikte birçok farklı ürün tanıtıldı. İşte bu ürünler hakkında bilinmesi gerekenler;

Kısa süre önce Türkiye’ye gelen ve Echo cihazlar haricinde satışlara başlayan Amazon, donanım tarafına çok büyük önem veriyor. Düzenlediği etkinlik ile bunu bir kez daha ispatlayan firma, karşımızda birçok Alexa destekli farklı ürünle bulunuyor. Yeni tanıtılan ürünlerden ilk olarak Echo Dot‘un yenisi karşımıza çıkıyor. 50 dolar fiyatı bulunan ufak boyutlu akıllı hoparlör, dijital asistan Alexa üzerine kuruluyor. Eskiye oranla daha yüksek ses verebilen ürün, yenilenmiş tasarımıyla daha güzel görünüyor. Bir diğer ürün 35 dolarlık Echo Input. Bu ürün istenilen her hoparlörü (eski modelleri bile) Alexa üzerinden akıllı hale getirebiliyor. Ekinliğin en çok dikkat çeken modellerinden birisi ise kuşkusuz Echo Sub. 130 dolarlık bu ürün, şık tasarımlı bir subwoofer. Echo serisi ürünlerin sesini iyileştirmek için tasarlanan ürün, çok güçlü bir seçenek oluşturuyor. Yine etkinlikte tanıtılan 150 dolarlık Echo Plus, silindirik gövdeli bir akıllı hoparlör. Yerini aldığı modelden daha iyi ses veren ürün, temel olarak bir akıllı ev merkezli olarak görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Amazon

AMAZON SMART PLUG

Amazon

ECHO INPUT

Amazon

ECHO AUTO

Amazon

Yeni ECHO SHOW

Amazon

ECHO WALL CLOCK

Amazon

AMAZONBASICS MICROWAVE

Amazon

ECHO SUB

Amazon gerçekten akıllı bir yaşam kuruyor

Etkinliğin en ilginç cihazlarından birisi de Smart Plug. 25 dolarlık bir priz aparatı olan ürün, her türlü elektronik ürünü bir bakıma akıllı hale getirebiliyor. WiFi destekli cihaz, Alexa üzerinde bağlı cihazı açıp kapatmanıza (Gücü açıp keserek) imkan tanıyor. İkinci jenerasyon Echo Show‘u görücüye çıkaran Amazon, akıllı ev konseptini ciddi şekilde geliştiriyor. 10 inç ekranı bulunan ürün, dahili kamerasıyla video görüşmeye izin veriyor. 230 dolar fiyatı bulunan cihaz, ekranlı bir akıllı hoparlör olarak nitelendiriliyor. Büyük etkinlikte Alexa destekli mikrodalga fırın modeli Amazonbasics Microwave de tanıtılanlar arasındaydı. 60 dolarlık ürün, genel pişirme deneyimini akıllı hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dakikalar önce biten etkinlik kapsamında Echo Wall Clock isimli bir 30 dolarlık duvar saati de tanıtıldı. Echo hoparlörlere Bluetooth üzerinden bağlanabilen duvar saati, zamanlayıcı kurabiliyor ve Alexa üzerinden sesle ayarlanabiliyor. 1 milyar dolara satın aldığı Ring firmasından bir akıllı güvenlik kamerası tanıtmayı eksik etmeyen firma, ayrıca Echo Auto’yu da görücüye çıkardı. 50 dolarlık ürün, otomobilinize Alexa’yı getiriyor. Bünyesinde yer alan mikrofonlar ile görüşmeyi kolaylaştıran cihaz, güzel bir deneyim sunuyor.

İlginizi Çekebilir

GoPro’nun yeni Hero 7 ailesi