reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 7.1 Plus

Üzen bir tasarım detayıyla “Nokia 7.1 Plus” ortaya çıktı

HMD Global‘in yeni akıllı telefonu Nokia 7.1 Plus, bugün bir taslak tasarımla karşımızda. Telefonda beklenenden çok daha farklı çıkan bir detay bulunuyor.

Nokia 6.1 Plus‘ın üzerine konumlandırılan Nokia 7.1 Plus, geçen hafta iki farklı panel sızıntısıyla gündeme gelmişti. Bu sızıntılarda bir ekran çentiğine sahip olmayan telefon, yeni ortaya çıkan taslak tasarıma göreyse maalesef bir çentik taşıyor. Bu açıdan firmanın diğer modellerinde uyguladığı tasarımını dilini devam ettiren telefon, geniş bir alt çerçeve ile geliyor. Buna karşın parmak izi sensörü arkasında olan 7.1 Plus, yine arkada Zeiss imzalı çiftli kamera sistemi taşıyor. Bu açıdan fotoğraf kalitesinin iyi olmasını beklediğimiz telefon, bildiğimiz kadarıyla gücünü Snapdragon 710 işlemciden alıyor. Pil kapasitesi bilinmiyor olsa da 18W hızlı şarj desteğiyle gelen telefon, 5,9 inç ekranında 1080×2160 piksel çözünürlük sunuyor. Bu taslak tasarımını çıktığı için Nokia 7.1 Plus‘ın çok yakında lanse edilmesi bekleniyor. Model Android One altyapısında yer alıyor.

Nokia 7.1 Plus

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 7.1 Plus gelirken Nokia 9 ertelendi

Arkasında beşli bir kamera kurulumu taşıyacak denilen Nokia 9, 7.1 Plus gibi Zeiss imzalı bu kameralar ile büyük merak uyandırıyor. Ancak modelin tam olarak hazır olmadığı için 2019 Şubat ayından önce kesinlikle lanse edilmesi beklenmiyor. Daha önce 2018 bitmeden tanıtılacağı söylenen model, henüz büyük çıkışa hazır değil deniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın üç farklı modelden oluşan yeni iPhone ailesi