reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50 Pro

Huawei Mate 50 serisi beklenenden uzakta gibi görünüyor

Huawei, ABD ambargosu altında telefon pazarında zor zamanlar geçiriyor. Ancak firmadan yine de Huawei Mate 50 serisi gelecek.

Advertisement

Huawei‘nin 21 Ekim tarihinde düzenleyeceği Viyana merkezli etkinlikte ilk olarak P50 ve P50 Pro için global lansmanı yapması bekleniyordu. Ancak kaynaklar daha sonra 21 Ekim etkinliği için daha büyük bir haber vermeye başladı. Etkinlikte P50 serisi global olarak lanse edilebilir, ancak şovun yıldızı esas olarak Mate 50 ya da Mate 50 serisi olabilir deniliyordu.

Kaynaklar Huawei Mate 50’nin ekim ayında tanıtılacağını iddia ediyordu. Ancak biz bunun doğru olmayacağını çünkü amiral gemisi Mate 50 serisi için halen herhangi bir sızıntı yapılmadı demiştik.

Bu gerçekten doğru gibi görünüyor çünkü şimdi sağlam kaynaklar telefonlar 2022’nin ilk çeyreğinde gelecek bilgisini veriyor. Firmanın 2022’nin başında gelecek telefonlar için ekim ayında duyuru yapması da çok olası görünmüyor.

Bu arada Huawei Mate 50 serisi için teknik bir bilgi de var. Ortaya çıkanlara göre ailedeki modellerden birisi gücünü Snapdragon 898 4G işlemciden alacak. Burada 5G işlemci yok çünkü ABD ambargo nedeniyle buna izin vermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei çok yakında başka ürünler tanıtacak

Huawei, sağlam kaynakların açıklamasına göre 2021’in dördüncü çeyreği içerisinde Watch D, Watch GT 3 ve Watch Fit 3 akıllı saat modelleriyle karşımıza çıkacak.

Bu saatlerin henüz tasarımları ve detayları tam olarak ortaya çıkmış değil. Ancak bazı modeller var. Örneğin GT3’ün direkt olarak spor odaklı bir seçenek olarak tasarlandığı aktarılıyor. Yeni Watch D modelinin ise tansiyon ölçümü yapabileceği aktarılıyor.

Biliyorsunuz Samsung’un bazı yeni akıllı saatleri de tansiyon ölçebiliyor. Bunun için gerçek tansiyon aleti üzerinden kalibrasyon gerekiyor. Huawei’nin de benzer bir yolu seçebileceği düşünülüyor. Bu konuda yani tansiyon ölçümü konusunda Apple da çalışıyor.

Aktif olarak süren hatta satılan Honor’u dahi tehdit eden ABD ambargosu nedeniyle telefonları çok öne çıkmayan Huawei, kendi işletim sistemine sahip akıllı saatleriyle ise ses getirmeyi sürdürecek gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı