reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet

Dünyanın sınıfında en hafif elektrikli bisiklet modeli ile tanışın

Günümüzde elektrikli bisiklet pazarında öne çıkabilmek adına farklı bir şeyler yapmak şart. ARES bunu başaran firmalardan.

Çünkü ARES bugün Super Leggera isimli dünyanın sınıfında en hafif elektrikli bisiklet modeli ile karşımıza çıktı. Bu bisikletin ağırlığı sadece 9 kg seviyesinde yer alıyor.

Görebileceğiniz üzere daha çok düzgün yollarda yüksek hızlı kullanıma özel olarak hazırlanan şık bisiklet, aktarıldığı kadarıyla kalbinde 200-watt gücünde bir elektrik motoru taşıyor. Bu motor kişilere aşırı yüksek değil ancak yeterli seviyede pedal desteği sağlıyor.

Bir elektrikli motosiklet gibi kullanılması için tasarlanmayan bisiklet, karbon fiber bir gövde ve parçalar üzerine kuruluyor. Model bu sayede hafifliği öne plana çıkarken sağlamlıktan ödün vermiyor.

Geliştirme sürecinde High Performance Systems (HPS) firmasının da olduğu ARES Super Leggera elektrikli bisiklet, elbette disk frenler üzerine kuruluyor ve herhangi bir süspansiyon sistemi taşımıyor. Bisikletin menzil gibi değerleri henüz verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın sınıfında en hafif elektrikli bisiklet modeli

Tasarımı modern ile retro arasında güzel bir dengede olan Super Leggera, ilk aşamada sadece 24 adet üretilecek. Peki fiyat? Fiyatı söylemesek istemiyoruz ancak mecburuz.

Bisiklet için belirlenen satış fiyatı Avrupa özelinde tam 19 bin euro seviyesinde yer alıyor. Bu rakam sadece kur çarpımı ile vergilerde olmadan 200 bin TL ediyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı