reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet paketi Mahle X20

Dünyanın en hafif elektrikli bisiklet paketi: “Mahle X20”

Elektrikli bisiklet pazarının patlama yapmasıyla beraber bu alana yönelik arge yatırımları artıyor. Altyapı sürekli olarak gelişiyor.

Karşımızda 3,2 kg toplam ağırlığı ile dünyanın en hafif elektrikli bisiklet paketi Mahle X20 yer alıyor. Bu paketin içerisinde motor ve pil yanında kontrolcüler, ekran ve gerekli bağlantı unsurları yer alıyor. Ultra hafif elektrikli modeller hazırlanabilmesi için geliştirilen bu özel paket, dünyaca ünlü firmaya göre birçok yeni kapıyı aralıyor. Biraz daha detaya indiğimiz zaman bu paketin merkezinde arkaya konumlandırılması için geliştirilen, 23 Nm tork üretebilen 1,4 kg ağırlığındaki elektrik motoru yer alıyor. Paket tercihe göre iki farklı pil paketiyle beraber kombinlenebiliyor. Burada 250 Wh kapasiteye sahip iX250 ve 350 Wh kapasiteye sahip iX350 tercih edilebiliyor. Bu pilleri gövdeye entegre edilebilmesi için tasarlayan Mahle, burada hızlı pil değişimi hedeflemiyor. Ancak firma daha fazla menzil isteyenler için bisikletlerin suluk kısmına takılabilecek bir harici pil paketi de hazırlamış.

Gelişmiş bir sensör altyapısı üzerine kurulan Mahle X20, aktarıldığı kadarıyla bir yapay zekâ temeline de sahip. Bu sayede sürücüsüne / yapılan sürüşe uyum sağlayabildiği aktarılan elektrikli bisiklet sistemi, şirkete göre çok doğal bir pedal deneyimi getiriyor ve sürücüsüne olan desteğini sessiz olarak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdiden 10 kg seviyesindeki bazı elektrikli bisiklet modellerine giriş yaptığı aktarılan Mahle X20, gelecekte daha fazla oranda karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu tarz sistemlerin artması büyük önem arz ediyor ve sevindiriyor. Çünkü çoğu kişi mevcut elektrikli bisikletleri biraz fazla ağır buluyor.

Yeni Elektrikli bisiklet altyapısı yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı