reklamı kapat

POPÜLER

HPS Domestique elektrikli bisiklet

Pazardaki en hafif elektrikli bisiklet: HPS Domestique

HPS Domestique, elektrikli bisiklet pazarının en son dikkat çeken modeli oldu. Bu modelin en büyük fark yarattığı nokta hafifliği oluyor.

HPS Domestique, firmanın iddiasına göre 9 kg altındaki ağırlığıyla pazardaki en hafif elektrikli bisiklet konumunda yer alıyor. Daha hafif bir model bulunuyor ancak o henüz prototip aşamasında yer alıyor. Görebileceğiniz üzere yarış bisikleti formunda hazırlanan model, hafiflik konusunda gerçekten sınırları zorluyor. Bunun arkasında da elbette gelişmiş bir mühendislik ve tasarım yer alıyor. Formula 1 mühendisi Gary Anderson tarafından geliştirilen ve koltuk altındaki tüp bölüme gizlenen 200W gücünde incecik bir motora sahip olan bisiklet, bünyesinde ufak boyutlu pil paketi taşıyor. Aynı bir su matarası şeklinde tasarlanan bu 193-Wh pil paketi, söylendiği kadarıyla kişilere eğime bağlı olarak 1 saat ila 3 saat arasında pedal desteği getiriyor. Sadece pedal desteği sağlayan bu altyapıda 25 km/s hıza kadar ulaşılabiliyor ve bu da fazlasıyla yeterli görünüyor. Bu pil aktarıldığı kadarıyla iki saat içerisinde doldurulabiliyor. İstenirse uçakta taşımaya uygun 85-kWh pil paketiyle de alınabilen elektrikli bisiklet HPS Domestique, bu pille 1.5 saat kadar pedal desteği getiriyor. Bu pil 1 saat içerisinde şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HPS Domestique elektrikli bisiklet ses getirdi

Bünyesinde pil olmadan ağırlığı 1.2 kg kadar düşen ve pili istenirse çıkarılabilen HPS Domestique, elbette ucuz bir seçenek değil. Bisikletin Avrupa fiyatı tam 12 bin euro seviyesinde yer alıyor. Bu rakam modeli yurt dışında bile birçok kişinin radarından çıkarıyor. Pirelli P Zero lastiklere ve Campagnolo Ekar IX13 sete sahip model bu ay satışa çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yüksek hıza çıkabilen elektrikli scooter