reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Apple, yeni nesil iPad mini özelinde ekran sorunu açıklaması yaptı

Yeni nesil iPad mini için gündemde olan ekran sorunu hakkında Apple ilk defa açıklama yaptı. Apple ortada bir sorun olmadığını belirtti.

Yeni tasarımı ve özellikleriyle genel olarak çok beğenilen yeni iPad mini, hemen hemen her konuda olumlu yorumlar aldı. Ancak model geçtiğimiz hafta çıkan ilk incelemeler sonrasında üzücü bir haber ile gündeme gelmeye başladı.

İlk incelemelerde ufak boyutlu tabletin bir ekran sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Çünkü üründeki ekranın sağ tarafı ile sol tarafı farklı hızlarda çalışıyor ve kaydırma sırasında sağ taraf ile sol taraf arasında bir fark ya da gecikme oluşuyordu. Buna yurt dışında “Jelly Scrolling” adı verildi.

Geçtiğimiz günlerde aşağıdaki Twitter videosunda görebileceğiniz bu sorunun Apple’ın mağazalara koyduğu örnek ürünlerde dahi olduğu aktarılmış, problemin yazılımsal ya da donanımsal olup olmadığı ise belli değildi.

İşte bu ses getiren konuda bugün bir açıklama yapan Apple, ortada aktarıldığı gibi bir sorun olmadığını ve bu durumun normal olduğunu belirtti. Bunun yani bu özellikle yavaş çekim videolarda görülen kaymanın LCD ekranların normal bir durumu olduğunu belirten Apple, bu bağlamda bir güncelleme ya da değişim de açıklamadı.

Bu durumdan memnun olmayan iPad Mini kullanıcılarının şu an ellerinde iki farklı seçenek var. Ya uzun zamandır bekledikleri ufak boyutlu tabletlerinin LCD ekranına alışacaklar, ya da aldıkları modeli Apple’a iade edecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için Türkiye ve yurt dışı fiyatlar nasıl?

Çok ses getiren tablet, yurt dışında 499 dolardan başlıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor. Apple Türkiye tablet için satışı bugün resmi olarak başlattı.

İlgili Video