reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

Bir sonraki iPad mini için ilk iddialar ekran odaklı geldi

Yeni nesil iPad mini üzerinden bu sefer bir gelecek açıklaması ortaya çıktı. Apple bir sonraki modelin ekranında değişikliğe gidecek.

Yeni tasarımı ve özellikleriyle genel olarak çok beğenilen yeni iPad mini, hemen hemen her konuda olumlu yorumlar aldı. Ancak model çıkan ilk incelemeler sonrasında üzücü bir haber ile gündeme gelmeye başladı.

İlk incelemelerde ufak boyutlu tabletin bir ekran sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Açık olarak dikey kaydırma sırasında modelin ekranında sağ taraf ile sol taraf arasında bir gecikme oluşuyor. Buna yurt dışında “Jelly Scrolling” adı veriliyor.

Bu konuda bir açıklama yapan Apple, ortada bir sorun olmadığını ve bu durumun normal olduğunu belirtti. Yeni ortaya atılan iddialara göreyse bir sonraki jenerasyon iPad mini modelinde böyle bir problem olmayacak.

Çünkü Apple’ın yeni model için 120 Hz ekran planları yaptığı aktarılıyor. Biliyorsunuz şu an 120 Hz ekran sadece iPad Pro’da yer alıyor. Mini model için 120 Hz’e geçiş ile beraber Jelly Scrolling görülmesi imkânsız hale gelecek bilgisi veriliyor.

Apple’ın iPhone 13 Pro vew 13 Pro Max ile 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’larda da 120 Hz ekran kullandığını ek bilgi olarak belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad mini için Türkiye ve yurt dışı fiyatlar nasıl?

Çok ses getiren tablet, yurt dışında 499 dolardan başlıyor. Yeni iPad mini’nin Wi-Fi modelleri 5.799 TL ve Wi-Fi + Cellular modelleri 7.499 TL başlangıç fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuluyor. Yeni mini, 64 GB ve 256 GB konfigürasyonlarıyla ve tam olarak pembe, yıldız ışığı, mor ve uzay grisi renk seçenekleriyle geliyor.

İlgili Video