reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra için ilk gerçek fotoğraflar ortaya çıktı

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S22 serisine yönelik sızıntılar sürüyor. Bu sefer Samsung Galaxy S22 Ultra karşımızda.

Samsung Galaxy S22 serisi tam olarak Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra isimleriyle yolda bulunuyor.

Bu ailenin S Pen gövdesine entegre modeli Samsung Galaxy S22 Ultra için yapılan ilk gerçek fotoğraf sızıntısı, daha önce bilgisayar ortamında hazırlanan tasarımı doğruluyor.

Jon Prosser tarafından sızdırılan telefonun arkasında şık duran bir kamera dizilimi bizleri karşılıyor, önde ise Galaxy Note 20 Ultra çizgisi görünüyor. Selfie kamerası ekran deliğinde olan telefon, hafif oranda kavisli kenarlara ve ince çerçevelere sahip.

Samsung Galaxy S22 Ultra dahil seri için öne çıkan teknik detaylar şöyle

Telefonlardan 167 gramlık Galaxy S22 modelinin bünyesinde 6,06 inç 120 Hz AMOLED ekran, 195 gramlık Galaxy S22 Plus modelinin bünyesinde 6,55 inç 120 Hz AMOLED ekran, 228 gramlık Galaxy S22 Ultra modelinin bünyesinde ise 6,81 inç 120 Hz AMOLED ekran kullanılacak.

Galaxy S22 Ultra, sağlam kaynak Ice Universe’e göre maksimum parlaklık konusunda rekor kıracak. Telefondaki ekranın, Samsung’un ürettiği OLED ekranlar arasında en yüksek parlaklığı sunacağı aktarılıyor. Samsung doğal olarak pazarın en iyilerini hep kendisine saklıyor ve model HDR içeriklerde benzersiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki yeni aileye gücünü hangi işlemci verecek? Burada kaynaklara göre iki farklı işlemci bizleri bekliyor. Söylendiği kadarıyla telefonlar düşük üretim kapasitesi nedeniyle bazı pazarlarda AMD mRDNA GPU‘lu Samsung Exynos 2200 işlemci taşıyacak.

Telefonlar birçok pazarda ise direkt olarak Snapdragon 898 işlemci üzerine kurulacak. Qualcomm imzalı Snapdragon 898, 2021 bitmeden lanse edilecek ve 2022’de birçok Android amiral gemisine gücünü verecek.

Galaxy S22 Ultra modelinde 45W hızlı desteği yer alacak ve telefonda 5.000 mAh pil kullanılacak. 45W hızlı şarj sistemiyle bu pil 35 dakikada yüzde 70 doluluğa ulaştırılabilecek. Telefonlardan Galaxy S22 ve Galaxy Plus ise 25W hızlı şarj desteğine sahip olacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki ay seri üretime alınacağı aktarılan telefonlar, birçok farklı renk seçeneğiyle geliyor. Yapılan son sızıntıya göre Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus için tam olarak “siyah, yeşil, pembe, altın ve beyaz” renk seçenekleri sunulacak.

Ailenin gövdesine S-Pen entegre edilerek Galaxy Note’ların yerine konulan en üst seviye modeli Galaxy S22 Ultra ise “siyah, koyu kırmızı, yeşil ve beyaz” renklerde elde edilebilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti