reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S22 Ultra için de çıkan 200 megapiksel iddiası

Xiaomi, tam 200 megapiksel kameraya sahip bir akıllı telefon geliştiriyor haberi dün ses getirdi. Bu konuda Samsung Galaxy S22 Ultra adımı da atılabilir.

Xiaomi, kaynaklara göre hemen hemen kesin olarak bu 200 megapiksel kamera sensörünü Samsung’dan alacak.

İşte bu sensörün ilk olarak Xiaomi tarafından kullanılacağı, Samsung’un ise 200 megapiksel sensöre ilk olarak Samsung Galaxy S22 Ultra modelinde yer vereceği iddia ediliyor.

Ancak bu iddia daha önceki sızıntılar ile çok fazla eşleşmiyor. Çünkü Samsung’un kamerada çözünürlüğü düşürmek istediği biliniyor. Firma kaynaklara göre gelecek için kamera özelinde farklı planlar yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 Ultra için 200 megapiksel beklentisi gerçek olmayabilir

Çünkü tekrar hatırlamak adına sağlam kaynak Ice Universe, geçtiğimiz haftalarda üstü kapalı da olsa Samsung’un telefon tarafında strateji değiştirdiğini açıklamıştı.

Firma yeni dönemde şişirme büyük rakamlar (Direkt olarak megapiksel değerleri) yerine daha mantıklı davranarak kaliteye odaklanacak bilgisi verilmişti.

Hep söylediğimiz gibi fotoğraf kalitesini kesinlikle megapiksel değeri belirlemiyor. Yani yüksek megapiksel değeri direkt olarak yüksek fotoğraf kalitesi anlamına gelmiyor.

Telefonda fotoğraf kalitesini ilk olarak sensör boyutu, ikinci olarak da yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor.

Bu açıdan Samsung’un yeni modelinde yani Galaxy S22 Ultra içerisinde 200 megapiksele çıkmama ihtimali kullanmasına oranla daha ağır basıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti