reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 için 200 megapiksel detayı yine gündemde

Xiaomi ve Samsung, 200 megapiksellik bir kamera sensörü geliştiriyor. İşte bu sensör için bir Samsung Galaxy S22 haberi var.

Daha önce bu ortak geliştirilen sensörün ilk olarak Xiaomi tarafından kullanılacağı (Mi Mix 4 olası), Samsung’un ise 200 megapiksel sensöre ilk olarak Samsung Galaxy S22 Ultra modelinde yer vereceği iddia edilmişti.

Ancak bu iddia daha önceki sızıntılar ile çok fazla eşleşmiyordu. Çünkü Samsung’un kamerada çözünürlüğü düşürmek istediği biliniyordu.

İşte bu durum ciddi anlamda gerçek gibi görünüyor. Yeni bilgiler göre 2022’nin başında lanse edilecek Galaxy S22 serisinde 200 megapiksellik bir kamera sensörü kullanılmayacak.

Samsung’un yeni ailede “güncellenmiş” bir 108 megapiksel sensöre yer vereceği aktarılıyor ve bu durum kağıt üzerinde oldukça mantıklı ve güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için 200 megapiksel beklentisi tamamen rafa kalktı

Hatırlamak adına sağlam kaynak Ice Universe, geçtiğimiz aylarda üstü kapalı da olsa Samsung’un telefon tarafında strateji değiştirdiğini açıklamıştı.

Firma yeni dönemde şişirme büyük rakamlar (Direkt olarak megapiksel değerleri) yerine daha mantıklı davranarak kaliteye odaklanacak bilgisi verilmişti.

Hep söylediğimiz gibi fotoğraf kalitesini kesinlikle megapiksel değeri belirlemiyor. Yani yüksek megapiksel değeri direkt olarak yüksek fotoğraf kalitesi anlamına gelmiyor.

Telefonda fotoğraf kalitesini ilk olarak sensör boyutu, ikinci olarak da yapay zeka temelli bilişimsel fotoğrafçılık altyapısı belirliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti