reklamı kapat

POPÜLER

CrownCruiser elektrikli bisiklet

Retro çizgideki tasarımı kışkırtan gelişmiş elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet dünyasının en dikkat çekici modellerinden birisinde CrownCruiser imzası bulunuyor. İşte bilinmesi gerekenler;

CrownCruiser imzalı sayfada gördüğünüz elektrikli bisiklet, başlıkta da belirttiğimiz gibi retro çizginin en kışkırtıcı örnekleri arasında yer alıyor.

Bisiklet pazarında retro modellerin sayısı oldukça fazla ancak CrownCruiser sürece fütüristik bir çizgi katmayı de başarmış durumda.

Monokok yani tek parça karbon fiberden üretilen bir gövde üzerine kurulan bisiklet, gücünü 250-W ya da 750-W elektrik motorlarından alıyor. Bisiklet ile 25 km/s hıza kadar pedal desteği veriliyor, 50 km/s hıza kadar ise pedalsız sürüş elde edilebiliyor.

Gates karbon kayış ile aktarma yapan dikkat çekici elektrikli bisiklet, çıkarılabilir şekilde tasarlanan 36-V/11.6-Ah ya da 48-V/14.5-Ah pil paketleriyle tercih edilebiliyor. Burada maksimum menzil pedal desteğiyle beraber tam 160 km seviyesinde yer alıyor ve bu gerçekten çok iyi görünüyor.

CrownCruiser elektrikli bisiklet pazarında çok ses getirdi

Hazırlanan bisikletin akıllı bir altyapısı da bulunuyor. iOS ve Android uygulaması olan model, buradan her konuda bilgi verebiliyor. Yerleşik olarak Bluetooth’a ve hırsızlık odaklı takip sistemlerine de sahip olan bisiklet, sürpriz olmayacağı üzere disk frenler kullanıyor.

Karbon fiber gövdesi sayesinde 25 kg’dan hafif olan bisiklet, 150 kg kadar taşıyabiliyor. Devlet destekli bir fonla hayat bulan elektrikli bisikletin 12 Temmuz tarihinde Indiegogo üzerinden 3.150 dolar bağış ile elde edilebilir olacağı açıklanıyor.

Bisiklet için birçok farklı renk ve tasarım seçeneğinin sunulacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.