reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi ile hızlı şarj gücü ciddi seviyede artabilir

Samsung Galaxy S22 serisi için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer telefonlar için hızlı şarj odaklı bir bilgi gündeme gelmiş durumda.

Samsung Galaxy S22 serisi, söylendiği kadarıyla hızlı şarj konusunda çıtayı artırıyor. Kaynaklara göre telefonlar 65W hızlı şarj desteğiyle ve buna uygun bir şarj cihazıyla gelebilir. Burada 45W hızın da adı geçiyor ancak 65W‘ın ağır bastığı aktarılıyor.

Samsung telefonların hızlı şarj güçleri uzun zamandır çok düşük seviyede (25W) yer alıyor. Xiaomi gibi firmaların 200W‘a yaklaştığı alanda Samsung büyük bir atılım yapmıyor.

Burada yapmıyor diyoruz çünkü firmanın istese inanılmaz hızlara çıkabilecek gücü bulunuyor. Galaxy Note 7’nin başına gelenler nedeniyle hızlı şarj konusunda geride kalmayı tercih ettiği düşünülen Samsung, gerçekten Galaxy S22 serisiyle bu konuda bir adım atmak zorunda. Bunun ne kadar olacağını ise elbette zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisi için en son 200 megapiksel haberi gündemdeydi

Geçen hafta Galaxy S22 Ultra özelinde 200 megapiksellik bir Olympus imzalı kameranın kullanılacağı iddia edilmişti. Daha sonra ise başka bir sağlam kaynak bunun söz konusu olmadığını aktardı.

Bu kaynağa göre telefonda / seride 108 megapiksellik bir ana kamera yer alıyor. Bu bilgiyi veren kaynak oldukça sağlam olduğundan, 200 megapiksellik kamera iddiası bir kez daha rafa kalkmış gibi görünüyor.

Ancak Samsung’un 200 megapiksellik bir kamera geliştirdiğini tekrardan belirtelim. Bu sensörü yüksek ihtimalle ilk olarak Xiaomi imzalı bir amiral gemisinde göreceğiz.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti