reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Face ID iOS 14.5

iOS 14.5 ile maske takarken iPhone kilidini Apple Watch ile açma [Nasıl yapılır?]

Teknoloji devi Apple, iOS 14.5 ile önemli bir özellik getirdi. Kişiler artık iPhone kilidini Apple Watch ile açabilecek. Peki bu nasıl ayarlanıyor?

Kişilerin ilk olarak Face ID sistemine sahip iPhone’larını iOS 14.5 sürümüne yükseltmesi gerekiyor. Kişilerin Apple Watch saatlerini de watchOS 7.4‘e geçirmesi gerekiyor.

Bundan sonrası ise gerçekten oldukça kolay. Ayarlardan Face ID ve Parola kısmına gidilmesi, burada telefon parolasının girilmesi ve oradan Apple Watch seçeneğinin aktif edilmesi özelliğin çalışması için yeterli oluyor.

Bu sayede maske takılıyken çalışmayan Face ID, iPhone kilidini direkt olarak taktığınız Apple Watch üzerinden algılıyor ve açıyor. Bu faydalı özellik hakkında Apple şu açıklamayı yapıyor:

“Apple Watch ile iPhone’un kilidini açma. Yüz maskesi takarken Face ID kullanmaya çalıştığınızda iPhone X ve daha yenisinin kilidini Apple Watch Series 3 ve daha yenisi ile açabilme özelliği.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.5 bu konuda güzel bir adım attı

Apple daha önce de Face ID’li telefonlar için bir maske adımı atmıştı. Firma Face ID’nin maskeyi algılamasını ve ardından hiç bekletmeden parola sayfasını açmasını ayarlamıştı.

Ancak elbette bu da tam olarak istenilen deneyimi sunmuyordu. Şimdi Apple Watch üzerinden güzel bir adım atıldı. iPhone sahiplerinin büyük çoğunluğundan Apple Watch bulunmuyor ancak olanların sayısı da kesinlikle az değil.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yakında gelecek yeni akıllı telefonu