reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple M1, M1 Pro ve M1 Max sonrası ne gelecek? Planlar büyük:

Apple M1, M1 Pro ve M1 Max işlemciler sonrasında ne gelecek? Planlar gelecek için büyük görünüyor. İşte ortaya çıkan yeni bilgiler;

Apple M1, M1 Pro ve M1 Max işlemciler gerçekten çok büyük bir başarı hikayesi oldu. İşlemcileri taşıyan Mac bilgisayarlar inanılmaz beğenildi. Apple elbette gelecekte de kendi işlemcilerini kullanacak. Firma artık Intel defterini kapatmış durumda.

Yeni gelen bilgilere göre Apple’dan 2022’de M1’in yerini alacak M2 işlemci gelecek. 2023’te ise teknoloji devi TSMC’nin 3 nm üretim sürecinden çıkacak “yeni nesil” işlemcilerini tanıtacak.

Bu işlemcilerin çok yüksek performans vereceği aktarılıyor ve karşımıza 3 nm temelli tam 40 çekirdekli işlemciler çıkabilir bilgisi veriliyor. Bu işlemcilerde 128 çekirdekli GPU’ların olması ve 2 TB’a kadar RAM desteğinin verilmesi de beklentiler dahilinde yer alıyor.

Apple’ın 2023’te gelecek bu çok güçlü işlemcileri, Apple Silikon’lu ilk Mac Pro’ya koyması olası görünüyor. Apple’ın 2023 yılında iPhone’larda da 3 nm işlemci kullanacağı, 2022 iPhone’larda ise 5 nm “Bionic” işlemcinin yer alacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022’de yeni Apple iMac Pro da geliyor

2022 ilk yarısı içerisinde gelecek denilen yeni “Pro” model, söylendiği kadarıyla yeni MacBook Pro’lar gibi 120 Hz Mini-LED ekran üzerine kurulacak.

Kaynağa göre burada tahminlerin işaret ettiği gibi 32 inç değil 27 inç ekran bizleri karşılayacak. Tasarım ise M1 işlemcili 24 inç iMac gibi olacak, yani bilgisayarın alt kısmında kalın bir çerçeve bulunacak. Bu model “Pro” takısından dolayı siyah / gri renklerde lanse edilecek ve bilgisayarda çerçeveler beyaz değil siyah renkli olacak.

Temel versiyonu 16 GB RAM + 512 GB depolama taşıyacak bilgisi verilen hepsi bir arada bilgisayar, gücünü yeni MacBook Pro’lar gibi M1 Pro ve M1 Max işlemcilerden alacak. HDMI, USB-C ve SD Kart yuvası gidi portlar taşıdığı aktarılan ürün, Ethernet yuvasını ise güç adaptöründe barındıracak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli