reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad mini LOG Tasarım

Yeni iPad mini modeli, mevcut ekran problemini çözecek

Mevcut iPad mini modelinde bir ekran sorunu bulunuyor ve bu konu genel olarak çok can sıkıyor. Yeni modellerde ise böyle bir sorun olmayacak.

Mevcut iPad mini, hemen hemen her konuda olumlu yorumlar alan bir tablet oldu. Ancak model için çıkan ilk incelemeler sonrasında tepki çeken bir ekran sorunu ortaya çıkmıştı. Üründe kullanılan LCD ekranın sağ tarafı ile sol tarafı farklı hızlarda çalışıyor gibi görünüyordu ve bu yüzden kaydırma sırasında sağ taraf ile sol taraf arasında bir fark ya da gecikme oluşuyordu. Buna yurt dışında “Jelly Scrolling” adı verilmiş, bu konuda bir açıklama yapan Apple, ortada aktarıldığı gibi bir sorun olmadığını ve bu durumun normal olduğunu belirtmişti. Özellikle yavaş çekim videolarda çok açık olarak görülen kaymanın LCD ekranların normal bir durumu olduğunu belirten Apple, bu bağlamda bir güncelleme ya da değişim de açıklamamıştı. Uzun süredir satışta olan tablet, halen herhangi bir değişim programı kapsamında değil ve sorun güncel iPadOS sürümleriyle de çözülmedi. Yeni gelen bilgilere göreyse sadece tablet dik konumdayken görülen bu durum ya da sorun, 2023 bitmeden lanse edilecek gibi görünen yeni iPad mini ya da mini 7 ile ciddi şekilde ortadan kaldırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın bunun için ekran montaj yönünü değiştireceği aktarılıyor, henüz süreç hakkında daha fazla detay verilmiyor. Yeni modele yine 120 Hz değil 60 Hz ekran koyacak Apple, bu ekran sorunu üzerinden dava dahi edilmişti. İlk modeldeki durumdan hiç memnun olmayan iPad mini kullanıcılarından Christopher Bryan, ABD’de Apple’ı sorunlu gördüğü ürünü üzerinden dava etmişti. Diğer kullanıcıların katılımıyla büyütülmesi hedeflenen dava kapsamında bilinen soruna rağmen ürünün satılması ve bir çözüm gelmemesi odak noktaya alınıyordu. iPad mini’yi satın alan herkese ceza maksatlı bir ödeme istenen davanın nasıl sonuçlandığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

iPad mini yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER