reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lynx
Lynx
Lynx

Dijital asistan Alexa ile gelen ilk insansı robot: Lynx [Video]

Alışveriş devi Amazon’un popüler dijital asistanı Alexa, kendisine şimdi de insansı bir robot içerisinde yer buldu. Bu konuda ilke imza atan Lynx, şirin görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Çin robot firması UBTECH Robotics tarafından geliştirilen Lynx, insansı robot sınıfında yer alıyor. Buna rağmen yetişkin bir insan boyutunda olmayan robot, şirin bir görüntüye sahip. Amazon Alexa’nın yapabildiği her şeyi yapabilen robot, bazı farklı özelliklere de sahip. Bunların başında “Surveillance Mode” yer alıyor. Kafa bölgesinde kameralar ve mikrofonlar bulunan ürün, ortamda herhangi bir ses ya da hareket duyduğunda 30 saniyelik videolar çekerek sahibine gönderebiliyor. Akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebilen robot, kızılötesi sensörlere de sahip. Dans etme ya da şarkı söyleme gibi eğlenceli özellikleri de bünyesinde barındıran ürün, Avatar moduyla uzaktan kontrol edilebiliyor. Bu mod aktif edildiği zaman kişiler robotun kamerasında etrafı görebiliyor ve mikrofondan konuşabiliyor. Yani bu mod kişileri adeta insansı bir robot haline getiriyor.

En akıllı robot Lynx

Sadece 50 cm boyunda olan robot, hayatınızı organize etmenize de yardımcı oluyor. İçerisinde Alexa olduğu için birçok alarm ya da hatırlatıcı kurulabiliyor. Sunduğu tüm bu akıllı özellikler ile dikkat çeken Lynx, 800 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip. Sadece Amazon‘dan elde edilebilen ürün, güzel bir ev yardımcısı olabilecek gibi duruyor.

Video