reklamı kapat

POPÜLER

Stranger Things’ten klasik korku filmlerine saygı duruşu

Farklı tarzıyla izleyicilere eski korku filmlerini anımsatan Stranger Things bu havaya yakışır bir tanıtım kampanyasıyla karşımıza çıkıyor. Stranger Things’in ikinci sezonunu için hazırlanan posterler 70’lerin ve 80’lerin kült korku filmlerinden ilham alıyor.

Kısa sürede en sevilen yabancı dizilerden birine dönüşen Stranger Things izleyicilere özlediği günleri hatırlatmasıyla öne çıkıyor. 80’lerde geçen dizi bilim kurgu, korku ve drama ögelerini başarıyla bir araya getiriyor. Olaylar Indiana’nın ufak kasabalarından birinde Will isminde bir erkek çocuğunun ortadan kaybolmasıyla başlıyor. 12 yaşındaki bu çocuğun annesi olan Joyce Byers oğlunu bulmak için tehlikeli bir araştırmaya girişiyor. Onlar Will’in nasıl kaybolduğuna dair cevapları bulmaya çalışırken hükümetin sırları ortaya çıkıyor. Yapılan gizli deneylerin yanı sıra alışılmadık bir kızla tanışıyorlar.

Konusuyla ve olayları ele alış biçimiyle eski korku filmlerine öykünen Stranger Things yedi farklı posterle karşımıza çıkıyor. Gönderme yapılan korku filmleri arasında Firestarter, Jaws, The Evil Dead, Aliens, Stand by Me, A Nightmare on Elm Street ve Running Man yer alıyor.

Unutmadan hatırlatalım, Stranger Things’in ikinci sezon bölümleri 27 Ekim‘den itibaren Netflix’te olacak. Yeni bölümlere özel hazırlanan nostaljik posterleri ise haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.