reklamı kapat

POPÜLER

iphone x

iPhone X’teki çiziklerden kurtulmanın kolay yolu [Nasıl yapılır?]

Oldukça pahalı ve şık bir görünüme sahip olan iPhone X de tıpkı her akıllı telefon gibi zaman içinde çiziliyor. Dolayısıyla bu premium görüntü zarar görüyoruz. Özellikle telefonun paslanmaz çelik kullanılan çerçevesi zamanla çizik içinde kalıyor. Eğer bu görüntü canınızı sıkıyorsa, telefonunuzu ilk günkü gibi yeni ve parlak göstermenin bir yolu bulunuyor.

Snazzy Labs isimli YouTube kanalı paylaştığı video ile iPhone X’in çerçevesindeki çiziklerden kurtulmanın yolunu anlatıyor. Fakat bu noktada dikkat etmek gereken bir detay var, kullanılan yöntem sadece gümüş rengi modellerde işe yarıyor. Eğer uzay grisini tercih ettiyseniz bu yöntemi kesinlikle denememeniz gerekiyor. Aksi halde telefon daha yıpranmış bir görüntüye kavuşabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl yapılıyor?

iPhone X’in paslanmaz çelik çerçevesini parlatabilmek için iki şeye ihtiyaç duyuluyor: Metal parlatıcı ve mikrofiber temizlik bezi. Bu bezle metal parlatıcıdan az bir parça alıp telefonun çerçevesini silmeye başlıyorsunuz. Birkaç dakika içinde çiziklerin giderek kaybolduğunu görüyorsunuz. Tabii bu yöntem sadece paslanmaz çelik malzemeden yapılan çerçevede geçerli oluyor. Telefonun ön veya arka yüzeyindeki cam gövdede işe yaramıyor. iPhone X’in dört kenarını da bu şekilde temizledikten sonra tuşların arasına giren parlatıcıyı su yardımıyla temizliyorsunuz. Telefonun su geçirmez olması bu noktada oldukça işe yarıyor. Kurulama işleminden sonra telefonun çerçeveleri ilk günkü parlaklığına yeniden kavuşuyor.

Bu pratik işlemin aşama aşama nasıl gerçekleştirildiğini görmek için haberimizin girişindeki Snazzy Labs videosunu seyredebilirsiniz.