reklamı kapat

POPÜLER

Çizikleri 1 saniyede onarabilen ekran koruyucu film [Video]

Akıllı telefon ekranının veya kasasının çizilmesi epey can sıkıcı olabiliyor. LG G Flex ve G Flex 2 çizikleri onarabilse de bu işlem hem çok uzun sürüyor hem de her çizik üzerinde etkili olmuyor. Geliştirilen yeni bir ekran koruyucu film ise çiziklerin saniyeler içerisinde onarılmasını sağlıyor.

İçerisinde birçok mikro kapsül barındıran bu koruyucu filmin çiziği onarabilmesi için yalnızca 1 saniye yeterli oluyor. Mikro kapsüllerin içerisinde özel bir sıvı madde bulunuyor ve çizik dolayısıyla oluşan boşluklara bu sıvı dolarak çiziği kapatıyor. Tabii sınırlı sayıda mikro kapsül bulunduğundan ötürü belirli bir sayıdan sonraki çizikler kalıcı hale geliyor. Ancak telefonunuza iyi bakan ve en ufak çiziğe dahi tahammülü olmayan biriyseniz bunun pek de sorun olmayacağını söylemek mümkün.

Burada küçük bir ayrıntıyı da atlamamak gerek. Onarım işleminin gerçekleşmesi için videoda da belirtildiği gibi ortam sıcaklığının belirli bir seviyede olması gerekiyor. Yani aşırı sıcak veya soğuk yerlerde çiziklerin kalıcı hale gelebildiği ifade ediliyor. Amazon’da satışa sunulan koruyucu iPhone 6s için 23,99, iPhone 6s Plus için ise 25,99 dolara satın alınabiliyor. Maalesef diğer akıllı telefonlar için hazırlanmış bir sürüm ise bulunmuyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çizikleri 1 saniyede onarabilen ekran koruyucu film [Video]” için bir cevap

  1. Eh dedi ki:

    Bunla uğraşacağıma yeni telefon alirim. No problem