reklamı kapat

POPÜLER

HTC U Ultra’nın safir ekranlı sürümü çizilme testinde [Video]

Günümüzde akıllı telefonların ekranları ne kadar dayanıklı hale gelmiş olursa olsun halen günlük hayatın koşuşturmacası içinde telefonlarımızın ekranı çizilebiliyor. Eğer ekranın çizilmesi konusunda hassas biriyseniz ekran koruyucu jelatin kullanmaktan başka bir çözüm bulunmuyor. HTC U Ultra’nın safir ekranlı sürümü çizilmeye karşı üst düzeyde dayanıklılık göstererek diğer akıllı telefonlara göre farklılık sağlıyor. Yapılan test ise HTC’nin bu yeni telefonunun çizilmelere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gözler önüne seriyor. 

Yaptığı dayanıklılık testleriyle bilinen JerryRigEverything kanalının yeni testinde HTC U Ultra Sapphire Edition’ın ekranı çizilme testine tabi tutuluyor. Telefonun karşısında ise Tissot’un safir camlı bir saati yer alıyor. Bilindiği üzere normalde akıllı telefonların ekranları 6. seviyeye kadar çiziklere karşı dayanıklılık gösteriyor. Safir camların ise bu seviyenin daha da üstüne çıkması gerekiyor. HTC U Ultra’nın bu özel sürümüyle yapılan testte 8. seviyeye kadar telefonun ekranında herhangi bir çizik oluşmuyor. Aynı şekilde Tissot’un saatinde de bu seviyeye kadar herhangi bir çizik belirtisi oluşmuyor. Bu da telefonun dayanıklılığının safir camlı saatlerle aynı olduğunu gösteriyor.

Videoda ayrıca safir kadar dayanıklılık sağladığını iddia eden bir ekran koruyucu test ediliyor ve yalnızca 3. seviyede çizilen bu ekran koruyucu tam anlamıyla çuvallıyor. HTC U Ultra Sapphire Edition’ın çizilme testine haberin görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.