reklamı kapat

POPÜLER

HTC’den safir ekranlı telefon geliyor

Akıllı telefonların ekranlarının çizilebilir yapıda olması oldukça büyük bir sorun. Binlerce lira vererek aldığınız cihazın ekranını korumak için bir de ek olarak ekran koruyucu satın almak gerekiyor. Ekran koruyucular soruna çözüm getiriyor ancak telefonun görünüşünü bozuyor, zamanla yıpranıyor ve fazladan masraf çıkarıyor. HTC ise yeni telefonunda safir ekran kullanarak üst düzey bir deneyim yaşamak isteyen kullanııcları hedefliyor.

Safir cam çok zor üretiliyor ve üretimi maliyetli olduğundan ötürü kullanıldığı ürünün fiyatını da oldukça yukarılara çekiyor. Akıllı telefonlarda kullanılan Gorilla Glass camlara göre çok daha kaliteli olan safir cam, çok sert darbelerde bile çizilmiyor ve böylece uzun yıllar süren kullanımın ardından bile sanki yeni gibi görünüyor. HTC’nin 28 Mart tarihinde düzenleyeceği etkinlikte HTC U Ultra’nın safir ekranılı modelini tanıtacağı belirtiliyor.

HTC U Ultra’nın 64 GB’lık  Gorilla Glass 5’li versiyonu 780 dolara satılıyor. Safir camlı 128 GB kapasiteye sahip özel modelin ise 945 dolara satışa sunulacağı ifade ediliyor. Elbette fiyat artışında depolama kapasitesinin artmasının etkisi var ancak yine de farkın yüzde 20 civarında olmasının dikkat çekici olduğunu söylemek gerek.

HTC’nin yeni safir ekranlı telefonunun Tayvan’da satışa sürüleceği belirtiliyor. Cihazın diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Detayları öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.