reklamı kapat

POPÜLER

Project Phire

Corning, safirden daha dayanıklı ekran malzemesi üretecek

Akıllı telefon ve tabletler için çizilmelere karşı dayanıklı camlar üreten Corning, yeni bir malzeme üzerinde çalıştığını duyurdu. Corning Cam Teknolojileri Başkanı James Clappin‘in CNET’e yaptığı açıklamada şirketin safir malzemesine rakip olacak bir malzeme hazırlığı içinde olduklarını belirtti.

Safir malzemenin çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olduğunu söyleyen Clappin, bu malzemenin ne yazık ki düşmelere karşı çok da dayanıklı olmadığının altını çizdi. Project Phire adı verilen malzemenin hem düşmelere karşı hem de çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olacağını dile getiren Clappin, Project Phire’ın safire yaklaşan bir dayanıklılık performansı sergileyeceğini ifade etti. Dünyanın en sağlam materyallerden biri olarak gösterilen safir malzemenin cam malzemesinden beş kat daha yüksek bir maliyete sahip olması Corning’in yeni materyalini daha ilgi çekici kılabilir.

Corning, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın kasım ayında yeni camı Gorilla Glass 4’ü tanıtmıştı. Gorilla Galss 3‘e kıyasla iki kat daha sağlam olduğu belirtilen Gorilla Glass 4, Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha modellerinde kullanılmıştı. Corning’in üzerinde çalıştığı Project Phire’ın önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek telefonlarda kullanılması bekleniyor.

gorilla glass4