reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin özellikleriyle ilgili dikkat çeken analiz

Analistler kısa bir süre önce duyurulan iPhone 12 ailesiyle ilgili tahminler yapmaya devam ediyor. Analistlerin belirttiğine göre yeni modeller iki özelliğiyle dikkat çekiyor: Ceramic Shield ve 5G.

Apple, iPhone 11’i geçtiğimiz yıl tanıttığında telefondaki ekranın bir akıllı telefondaki en sert ekran olduğunu belirtmişti. Şirket bu yıl tanıttığı yeni  modellerin ise bir önceki modelden 4 kat daha dayanıklı olduğunu söylüyor. Ceramic Shield adı verilen özelliğin camın ötesine geçen ve çok dayanıklı bir malzeme olduğu ifade ediliyor. Cam ve seramik bir karışımı olarak düşünebilen bu malzeme için Apple’ın Corning şirketiyle iş birliği gerçekleştirdiği söyleniyor. Geliştirilen malzeme sayesinde yeni iPhone modeller hem çizilmelere hem de düşmelere karşı daha dayanıklı hale geliyor. İlerleyen günlerde ortaya çıkacak testlerde telefonların dayanıklılığı gözler önüne serilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12, 5G desteğiyle de dikkat çekiyor

Analistler bu koruma dışında 5G özelliğinin de bu yıl önemli bir gelişme olduğundan bahşediyor. 4G’den çok daha hızlı bir internet deneyimi sunan 5G ne yazık ki kısıtlı sayıda ülkede aktif olarak çalışıyor. Türkiye’de de 5G ile ilgili çalışmalar devam etse de bu özelliğin Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Biraz önce bahsettiğimiz yeniliklerle birlikte pek tabii cihazlardaki kamera performansları da kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Özellikle iPhone 12 Pro Max modeli sunacağı kamera performansıyla ailenin en iddialı modeli olarak göze çarpıyor.

İlgili video

12 Pro tanıtım videosu