reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 serisi için iddialı özellikler rafa kalktı

Samsung Galaxy S21 ailesi birçok sızıntı ve dedikodu ile gündeme geliyor. İşte bunların birçoğu kısa süre önce rafa kaldırıldı.

Samsung, 2021 başında karşımıza Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 2100 işlemcilerden alacak denilen telefonlar, yukarıda da dediğimiz gibi gündemde olan birçok özelliği taşımayacak. Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe’e göre örneğin telefonlarda daha önce söylendiği gibi 65W hızlı şarj olmayacak. Bunun yerine 45W hızlı şarj sunulacak. Aynı zamanda telefonlarda yine daha önce söylendiği gibi 144 Hz ekran da olmayacak. Bunun yerine yine 120 Hz ekranlar bizleri bekleyecek. Elbette 65W ve 144 Hz gelmeyecek olması üzücü ancak 45W ile 120 Hz de elbette kötü değil. Fakat yine de bu durum gerçekten Samsung’un odak değiştirdiği gösteriyor. Firma 2021’de artık en iyi donanımları Galaxy Z serisi katlanabilir modellere koymak istiyor. Ice Universe, bu açıdan Galaxy S21 serisinde heyecan verici şeyler yok açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 dahil seri hakkında başka neler biliyoruz?

En son bu üç modelin de ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacağı ortaya çıkmış, daha sonraysa bu ihtimalin masada olduğu belirtilmişti. Samsung’un 3.5 mm kulaklık girişini geriye getireceği iddia edilen telefonlardan Galaxy S21 Ultra, Ice Universe’e göre arkasında 108 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera taşıyor. Bu ana kameranın ISOCELL Bright HM1‘in yerini alacak yeni sensör (HM2 denilebilir) üzerine kurulacağı aktarılıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli