reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 ailesinin yeni düşme testi ortaya çıktı [Video]

iPhone 12 ailesinin satışa sunulmasının ardından düşme testleri de ortaya çıkmaya başladı. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde iPhone 12’nin düşme testini paylaşmıştık.

Yayınladığımız haberin üzerinden çok geçmeden telefonun yeni düşme testi ortaya çıktı. Allstate Protection Plans tarafından yayınlanan düşme testinde 1.8 metre yükseklikten düştüğünde kenarlarında çizilmeler meydana geliyor. Daha önce yapılan testlerde telefonun ekranının dayanıklı olduğunu görmüştük. Yeni paylaşılan yüz üstü düşme videosunda ise ekranın çatladığı görülüyor. Yüzüstü düşüşte, 12 modelinin sadece küçük çatlaklara maruz kaldığını söylemek mümkün. 12 Pro ekranı çatlasa da telefon çalışmaya devam ediyor. Yayınlanan test karışık görünse de Allstate Protection Plus, iPhone 12’nin rakiplerine göre daha dayanıklı bir telefon olduğunu söylüyor. Apple’ın belirttiğine göre  Ceramic Shield sayesinde yeni modeller düşmelere karşı rakiplerine karşı dört kat daha dayanıklı. iPhone 12’nin gövdesinde alüminyum malzeme yer alırken, iPhone 12 Pro’nun gövdesinde ise paslanmaz çelik yer alıyor. Paslanmaz çelik malzeme daha ağır olsa da daha dayanıklı bir yapı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 kamera performansıyla dikkat çekiyor

Telefonlarda 12 megapiksellik kameralar yer alıyor. Kamera çözünürlüğü bir önceki modelle aynı olsa da yeni modeller daha gelişmiş kamera performansı sunuyor. Pro modellerinde yer alan LiDAR tarayıcı sayesinde Pro modelleri daha başarılı portre fotoğraflar çekebiliyor. Önümüzdeki ay Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz yeni modellerin Türkiye satış fiyatları henüz açıklanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Telefonların Türkiye satış fiyatları açıklandığında sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlgili video