reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs

iPhone Xs için sonucuyla şaşırtan düşme testi [Video]

Apple‘ın yeni tanıttığı akıllı telefon modellerinden iPhone Xs, sağlamlık konusunda beklentileri aşan bir model olmayı başarmış gibi görünüyor.

Apple iPhone Xs için birçok dayanıklılık testi yapılıyor. Bu testlerden birisi de zorlu sağlamlık denemeleriyle tanınan JerryRigEverything kanalından geliyor. Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en sağlam cama sahip denilen Xs, Zack Nelson’un denemesinde çok iyi performans sergiliyor. Gerçek şartlarda yapılan test, modelin gerçekten sağlam bir gövdeye sahip olduğunu gösteriyor. Asfalt zemin üzerine yapılan gerçekçi düşme testlerinden ön ya da arka camı kırılmadan ayrılan telefon, bu açıdan sonuna kadar takdiri hakediyor. Gerçekleştirilen düşmeler sonrasında Apple iPhone Xs’in gövdesinde kırılma olmasa da bazı çizikler oluşuyor. Zack Nelson videoda bunu çözmek için sadece 5 dolarlık bir kılıfın bile yeterli olacağını gözler önüne seriyor. Ek bilgi olarak Xs ailesinin gövdesi suya karşı da oldukça dayanıklı durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs oldukça güçlü bir cihaz

Modelin iPhone X’un üzerine getirdiği yenilikler teknik tarafta karşımıza çıkıyor. Gücünü 7 nm A12 Bionic işlemciden alan cihaz, kamera tarafında da daha güçlü bir seçenek ortaya koyuyor. Onun haricinde iPhone X ile nerdeyse birebir aynı olan model, halen Türkiye’de satılmıyor. Ayrıca Türkiye fiyatı hakkında da bir açıklama bulunmuyor.