reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Ear Duo

Sony Xperia Ear Duo’ya AirPods’u unutturacak güncelleme

Apple‘ın kablosuz kulaklığı AirPods‘un güçlü rakiplerinden Sony Xperia Ear Duo uygulamalarının aldığı son güncelleme, kulaklıkları çeşitli yeteneklere kavuşturdu.

Kablosuz kulaklık pazarının iddialı modellerinden Sony Xperia Ear Duo’nun uygulamaları güncellendi. Yeni güncelleme sonrası değişik yetenekler kazanan kulaklıklar, artık eskisinden daha akıllı. Güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar, hem iOS hem Android işletim sistemli telefonlarına gelen bildirimleri kulaklık üzerinden duyabiliyor. Sadece gelen aramanın kim tarafından yapıldığını duyurmakla kalmayan kulaklıklar, aynı zamanda yollanan metin mesajlarını da okuyabiliyor. Güncelleme sonrası gelen başka bir yenilikse kulaklığın artık saatleri okuyabilmesi. Bu sayede Sony Xperia Ear Duo sahipleri, bundan böyle telefonlarının ekranına bakmadan kulaklığa komuta ettiği parmak hareketi sayesinde saatin kaç olduğunu öğrenebilecek. Yenilikler sadece bunlarla sınırlı değil. Sony Xperia Ear Duo, kulaklıktan gelen sesi arka plan sesine entegre edebilme özelliğine de kavuştu. Bu sayede kullanıcı isterse çevredeki seslerin daha net farkında olabilecek. Ayrıca yeni gelen “Dynamic Normalizer” özelliği de düşük desibelli sesleri yükselterek kullanıcının ses deneyimini artırabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazılım güncellemesi alan uygulamaların her iki platformdaki ekran görüntüleri

Türkiye’de satılıyor mu?

Her ne kadar uygulaması hem App Store hem de Google Play Türkiye mağazalarında bulunabilse de cihazın kendisi Türkiye’de satılmıyor. Yine de almak isteyenler için kulaklığın Amazon’da 279,99 dolara satıldığını söyleyelim.

İlginizi çekebilir

Kulaklığın tanıtım videosu