reklamı kapat

POPÜLER

PS4 yazılım güncellemesi ile resmi kablosuz kulaklık desteği geliyor

Sony, PS4 için yazılım güncellemesi yayınlanarak yazılım sürümünün 1.6’ya yükseltileceğini duyurdu. Yeni sürüm sonrasında, daha önce tanıtımı gerçekleştirilen Sony Pulse ve Pulse Elite Edition kablosuz kulaklıklar ile Playstation 4 uyumluluğu sağlanıyor.

Güncelleme, tüm PS4’lerin ilerideki uygulamaları için zorunlu olacak ve USB bellek aracılığıyla da konsollara yüklenebilecek. Güncelleme sonrası PS4 yazılımının Pulse serisi kulaklıkları desteklemesi, Sony’nin kristal netliğinde sesli görüşme olarak nitelendirdiği oyun içi canlı iletişimin sağlanması ve 7.1 sanal surround ses desteğinin alınması anlamına geliyor.

Ayrıca yine güncelleme ile çok yakında raflarda yerini alması beklenen Sony Gold kablosuz kulaklıklar da desteklenen modeller arasında yerini alıyor. Sony Gold kablosuz kulaklıklar, tamamen Playstation odaklı olarak, PS4, PS3 ve PS Vita ile uyumluluk gösterecek şekilde üretiliyor. 7.1 sanal ses sisteminin yanı sıra, oyun geliştiricileri tarafından özel olarak hazırlanan farklı oyunlara özel ses modlarına sahip kulaklık üzerinde, bir adet gizli ses engelleyici mikrofon da bulunuyor.

VİDEO