reklamı kapat

POPÜLER

PS4

PlayStation 4 için HDR müjdesi

PS4 sahipleri, özellikle de cihazlarını yeni alanlar, PS4 Pro‘nun tanıtımı ardından biraz üzülmüş olabilir. Ancak merak etmeyin, Sony’nin sizin için de güzel bir haberi var.

PS4 Pro’nun duyurulmasıyla kullanıcıları da bir heyecan kapladı. 4K oyun desteğinin yanı sıra güncellenmiş donanım da kullanıcıları çeken detaylar arasındaydı. Her ne kadar “1,5 PS4” tasarımıyla göze selefi kadar hoş gelmese de PS4 Pro, oyun deneyimini geliştirme konusunda oldukça iddialı. Ancak PS4’ün çıkışının ardından çok kısa bir sürede daha gelişmiş bir modelin duyurulması, PS4 kullanıcılarının çok da mutlulukla karşıladığı bir haber değil. Oyun konsolunun bu kadar hızlı eskimemesi için Sony’nin de kendince planları var tabii.

Sony’nin PS4 Pro tanıtımında duyurduğu HDR desteği, PS4 Pro’ya özel değil. Önümüzdeki hafta bir yazılım güncellemesi paylaşacak olan Sony, HDR desteğini tüm PS4’lere getiriyor. Standart PS4’lerde HDR desteğinin nasıl çalışacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. 40 milyonun üzerinde satılan PS4’lerin yanı sıra Slim modeli de aynı güncellemeden yararlanacak.