reklamı kapat

POPÜLER

PS4 Pro 4K Blu-ray’lere destek vermiyor

Sony’nin 4K ve HDR desteğiyle güçlendirdiği yeni PS4’ünün eksikleri yok sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sony’ye göre artık Ultra HD Blu-ray‘ler o kadar da “öncelikli” değil.

PS4 Pro’nun 4K video desteği heyecan uyandırsa da çok geçmeden bu desteğin sadece uygulama ve yayınlar aracılığıyla verildiği anlaşıldı. PS4 Pro Ultra HD Blu-ray oynatmıyor. Ancak Sony’e göre bu durum çok da büyütülecek bir şey değil çünkü PS4 Pro’nun öncelikli amacı kullanıcılarına film keyfi değil oyun keyfi sunmak.

Xbox One S’in Ultra HD Blu-ray oynatabildiğini de hatırlatalım. Microsoft’un duyurmaya hazırlandığı bir diğer konsolu Project Scorpio’da da muhtemelen bu özellik yerini koruyacak. Ancak PS4 Pro 4K oyunlara destek verirken Xbox One S’in destek vermediğini de belirtmekte yarar var.

Sony’nin HDR özelliğini getirip Ultra HD Blu-ray desteğini çıkarması ise kafaları karıştıran detaylardan. Ancak belli ki firma kullanıcıların yüksek çözünürlüklü seyir keyfinden de geri kalmasını istemiyor. 10 Kasım’da 400 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan PS4 Pro’nun oyun deneyimini her şeyin üstünde tuttuğu ise su götürmez bir gerçek.