reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 4 Pro duyuruldu

Her ne kadar Apple’ın iPhone 7 tanıtımı tüm ilgiyi üstünde toplasa da, günün tanıtımları devam ediyor. Sony nihayet PS4 Pro‘yu ortaya çıkardı.

Yılın başlarında PS4 Neo kod adıyla duyurulan Sony’nin yeni oyun konsolu resmi ismine kavuştu. E3 2016’yı es geçerek yeni konsolunu ayrı bir tanıtımla duyurmak isteyen Sony, PS4 Pro isminde karar kılmış. PS4 Pro, üç yıllık PS4 donanımını çok daha hızlı bir işlemci ve daha iyi grafiklerle destekliyor.

PS4 Pro güncellenmiş grafik işlemcisiyle 4K ve HDR video çıkışı sunuyor. 1 TB hard disk ile gelen konsolun PS4 deneyimine sınıf atlatması amaçlanıyor. Sadece 4K veya HDR destekli ekranlarda değil Full HD çözünürlüklü ekranda da grafik kalitesini artırdığı belirtilen cihaz, PS4 için geliştirilmiş oyunları çok daha etkileyici grafiklerle sunuyor. PS4 Pro için geliştirilmiş oyunların PS4’e kıyasla daha iyi grafiklerle deneyimlenebileceği de belirtiliyor.

Kutulu ya da dijital oyunlar hem PS4’te hem de PS4 Pro’da farklı şekillerde de olsa çalışabiliyor. Sony yayıncıların PS4 Pro’dan en iyi şekilde faydalanabilmeleri için 4K standartlarını gözetmelerini öneriyor. PS4 Pro’nun PlayStation VR deneyimini de artıracağı not olarak düşüldü. Cihaz, sahnelerin keskinliği ve kare hızını artırıyor.

PS4 Pro 10 Kasım‘da satışa sunulacak. Fiyatı ise beklenildiği üzere 400 dolar.