reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den iddialı açıklama: “Asıl rakibimiz Xbox değil”

Konsol savaşları konusunda yazılıp çizilen pek çok içerik mevcut. Hatta Xbox One ve PS4 arasındaki rekabette hemen her ay satış sayıları haberleştiriliyor. PC ise bu ikili arasında tam bir yalnız kovboy. Ancak Sony’ye göre zaten asıl rakip Xbox değil.

Yakın zamanda PS4 Pro ve PS4 Slim‘i görücüye çıkaran Sony’nin konsol savaşları konusundaki fikirleri biraz farklı. Sony Interactive Entertainment’ın başın yer alan Andrew House‘un Guardian‘a verdiği röportaj, Sony’nin konsol savaşlarındaki görüşünü net bir şekilde ortaya koyuyor. PS4 Pro’nun Xbox’ın Project Scorpio’suna bir cevap nitelinde üretilmediğinin altını çizen House, Xbox’ı da rakip olarak görmediklerini dile getiriyor. House’un asıl rakip konusundaki açıklaması ise bir hayli iddialı. PC platformunun Sony için ana rakip olduğunu ve oradaki kitleyi kendilerine kaydırmak istediğini belirten House, trendlere göre konsolu şekillendirdiklerini de ekliyor.

House bu konuda haksız değil. PS3’ün Blu-ray’lere destek veriyor oluşu pazarlamasında en çok öne çıkan noktalardan biriydi. Ultra HD Blu-ray ile beraber multimedya deneyiminin zenginleşmesine karşın PS4 Pro’nun UHD Blu-ray’lere destek vermeyeceği açıklandı. Ancak yeni konsol UHD içerikleri destekliyor. Netflix ve YouTube‘un güncellenmiş uygulamaları da 4K içerikleri oyuncularla buluşturuyor. Buna yakında Netflix’te başlayacak olan Marvel’ın Luke Cage serisi de dahil. Fiziksel medya araçları hayatımızın hala büyük bir parçası da olsa geleceğin dijital yayınlarda olduğunu söyleyen House, bu sebeple böyle bir güncellemeye gittiklerini anlatıyor.

YORUMLAR